Оберіг, що став генетичним кодом нації: українці відзначають День вишиванки

21.05.2020, 13:05

Сьогодні, 21 травня, Всесвітній день вишиванки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.

Українську вишивану сорочку називають «молитвою без слів». Вона генетичний код нації, стібок за стібком покладений на білому полотні вправними руками, потужний оберіг від усякого лиха і, звісно ж, безцінна спадщина, що ідентифікує нас як українців у сучасному неймовірно швидкому глобалізованому світі.

Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив’язане до жодного державного чи релігійного. У цей день кожен охочий може долучитись до свята, одягнувши вишиванку. Ідеєю свята є збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення загалом.

Знаково, що свято української вишиванки вийшло за кордони нашої країни, досягло світових масштабів і стало Всесвітнім днем вишиванки. У цей день вишиванки одягають ще як мінімум у 50 країнах світу!

Вишиванка — це не просто сорочка, одяг чи сучасний стиль. Це, насамперед, символ України, унікальний код нашої країни, велике серце та душа народу.

Не важливо, де ви знаходитесь, живете — на Заході чи Сході, на Півдні чи Півночі, далеко за межами країни — цей символ завжди з нами. Він передається десятиліттями та століттями, від батьків до дітей, від поколінь до поколінь.

Вишита сорочка — це єдність України та єдність поколінь.

Перемога буде за нами! Слава Україні!

Поділитись