Нова епоха бідності

26.03.2020, 19:03

У зв’язку з пандемією коронавірусу Кабінет міністрів пропонує серйозно переформатувати державний бюджет. Представлений варіант змін передбачає значне скорочення видатків і збільшення дефіциту бюджету.

Кабмін пропонує скоротити субвенції місцевим бюджетам на проведення місцевих виборів на 2,2 млрд грн – до 1,3 млрд. Урізають витрати на Міністерство освіти – на 2,2 млрд грн. Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України планують позбавити 5,7 млрд грн.

Заощадять також і на дорогах. Кабмін пропонує на 6,5 млрд зменшити фінансування Державного агентства автомобільних доріг, на 5,6 млрд – витрати на розвиток мережі та утримання доріг.

Бюджет Міністерства у справах ветеранів пропонують скоротити на більш ніж 163 млн грн, або на 30% – із 534,08 млн грн до 370,64 млн грн. А це – скасування фінансування субвенцій на житло, психологічної реабілітації, фінансування ветеранських проєктів, бізнес-освіта для ветеранів тощо.

В умовах карантину, коли українці втрачають свої доходи, подібні поспішні рішення призведуть до глибокої економічної кризи та дефолту.

Чинній владі необхідно нарешті вибудувати стратегію дій, які передбачають комплексний підхід до виходу із кризи.

Після того, як урізати буде нічого, вони візьмуться за розпродаж землі і держпідприємств.

Поділитись