#НКВолонтери: «Довези медика на роботу» – найбільш затребуваний напрямок роботи активістів

25.03.2020, 18:03

За тиждень карантину держава ніяк не спромоглася вирішити проблему логістики для медичних працівників, забезпечивши їм можливість дістатися до робочого місця в умовах зупинки громадського транспорту. Цей напрямок такої необхідної під час карантину діяльності цілком лягає на плечі волонтерів.

Всеукраїнська ініціатива #НКВолонтери від Національного Корпусу приділяє транспортуванню медпрацівників значну увагу. Проте ми потребуємо більше волонтерів, що мають водійські права та більше автомобілів для допомоги лікарям та медсестрам.

Так, представники #НКВолонтери в Білій Церкві та Білоцерківському районі, що на Київщині, окрім допомоги з довезенням лікарів з дому до місцевих лікарен, також постачають медичні заклади концентратами дезінфектора та іншими необхідними та дефіцитними засобами.

Волонтери звертають увагу, що багато лікарів проживає у різних куточках Білоцерківського та інших районах області, і кількість звернень про допомогу щоденно збільшується.

«Якщо маєш авто та бажання допомогти країні, світу – почни з міста, в якому живеш. Долучайся до нашої ініціативи, телефонуй цілодобово (096) 009 08 07», – звертаються до кожного волонтери Київщини.

Подібна ситуація, зокрема, склалася і на Черкащині. Там також через карантинні заходи велика кількість медичних працівників не має змоги просто приїхати на роботу, тому #НКВолонтери з власного відчуття громадянської відповідальності працюють над тим, щоб медзаклади Черкаської області повноцінно функціонували.

«Зараз нам не вистачає водіїв з власним транспортом. Долучайтесь до нашого волонтерського руху за номером (095) 002 30 49», – зазначають черкаські волонтери.

«Чому нікому немає діла до транспортування медичних працівників на роботу і додому? Мається на увазі державна, місцева влада та безпосереднє керівництво. Але, на жаль, це скоріше риторичне питання», – додають вони.

Триває активна діяльність проекту і в інших регіонах України. 24 березня, в рамках платформи #НКВолонтери, у Краматорську активісти провели інформування населення стосовно карантинних заходів у боротьбі з коронавірусом. Основний меседж інформаційного буклету, який активісти роздавали та розклеювали у під’їздах, в тому, що найкращий спосіб вберегтись від захворювання – дотримуватись карантину та залишатись вдома. Інформаційні листівки надала міська лікарня Краматорська №2.

Також краматорські #НКВолонтери звернулися з пропозицію надати свою посильну допомогу до Донецької облдержадміністрації, відділу охорони здоров’я Краматорської міської ради, ДСНС Краматорська, управління праці та соціального захисту населення Краматорська та кільком лікарням міста.

«Налагоджуємо координацію та готові надати допомогу в разі потреби», – говорять вони.

Волонтери організації Національні Дружини розповіли, що у Дніпропетровській області основною групою осіб, яка знаходиться у зоні ризику, є літні люди.

Тому нацдружинники-волонтери з Дніпра долучилися до допомоги цим верствам населення. Організували і самостійно доставили продовольчі набори до соціально-, а тепер і медично- незахищених прошарків суспільства. На жаль, нинішня влада виявилася здатною тільки на оголошення карантину. Але жодним чином не врахувала потреби суспільства, не увімкнула регулятор цін чи процедуру зниження податків, або навіть елементарне – доставку харчів для людей похилого віку!

Нагадаємо, всеукраїнський проект #НКВолонтери всього за тиждень роботи налічує більше 4 тисяч небайдужих учасників, що на сьогодні допомогли тисячам людей під час карантину у всіх регіонах України.

Ми допомагаємо тим, хто цього потребує найбільше! Ставай частиною команди #НКВолонтери!

Контактна інформація: +38 (095) 002 30 49.

Анкета волонтера: https://forms.gle/CQKAS3PHqckntDHQA

А на цій сторінці ви зможете знайти контакти осередків Нацкорпусу зі всієї України.

Поділитись