Офіс Генпрокурора, Військова прокуратура та Нацполіція Донеччини знайшли таємний схрон зброї у селі Великомихайлівка Покровського р-ну Дніпропетровської області. Підлеглі генпрокурора Ірини Венедиктової відрапортували: виявили в приміщеннях колишніх міського клубу та дитячого табору бойову машину піхоти БМП-2К, бронетранспортер БТР-70, протитанкову гармату МТ-12 «Рапіра» (100 мм), міномети, гранатомети та близько 100 тонн боєприпасів.

Що ж це за секретний схрон з такою кількістю зброї? В реальності схрон цей — секрет лише для тих, хто останні 6 років провів у танку. В переносному сенсі. «Секретний схрон» належав спочатку Правому сектору, а потім УДА Дмитра Яроша. Схрон був настільки секретним, що не раз світився у ЗМІ — там був навіть невеличкий музей для відвідувачів. Якби нинішня генпрокурор черпала інформацію про реальність не з повідомлень Портнова та Шарія, а мінімально цікавилася перебігом бойових дій на Донбасі, база в Покровському районі відкриттям для неї не була б. Зараз базу використовує 3-й Полк ССО. Їм її передав Дмитро Ярош після виходу з фронту. Техніку офіційно передають на баланс ЗСУ за дорученням Головнокомандувача ЗСУ Руслана Хомчака.

Таким чином, офіс Генпрокурора, Військова прокуратура та Нацполіція нагрянули на базу воюючого підрозділу, влаштували там шмон і ще й ліплять з цього кримінальну справу. Хоча, по-хорошому, справу варто порушити проти замовників та організаторів цього обшуку. Але ми — Україна, де нічого хорошого від влади не чекай. Я далекий від думки, що Генпрокуратура все це влаштувала з причини власного невігластва. Якби це було так, поліція навряд чи під таке підписалася б. Чому? Бо МВС, як і СБУ та військовій прокуратурі, точно відомо про базу в Новомихайлівці. Вони знають, чия вона і ким та як використовується. А отже, арешт бази чинного воюючого підрозділу відбулася зі згоди керівництва держави. Навіщо всі вони ламають цю комедію, спитаєте? Логічне пояснення тут може бути лише одне: максимально ускладнити спецоперації проти ворога. Щоб тримати лінію фронту, потрібна системна робота, яка в рамки нинішньої політики «нужно просто прекратить постреливать» абсолютно не вписується. У цій історії дуже хотілося б почути позицію Руслана Хомчака, який, здається, не раз бував у виявленому Венедиктовою «схроні». З позицією Зеленського все насправді ясно. А нинішні дії його людей об‘єктивно небезпечні для держави.

Поділитись