9 вересня представники Національного Корпусу й літклубу «Пломінь» (Олена Семеняка, Святослав Вишинський, Андрій Волошин) виступили на вкрай важливій міжнародній конференції, яка пройшла в Католицькому університеті в Загребі спільними зусиллями хорватів та українців: «Сторіччя Жовтневої революції. Чому праві можуть навчитися у лівих?»
Адже сучасний стан хорватського націоналізму дзеркально схожий на український: в очах типових патріотичних партій існує лише дві проблеми у суспільстві – комуністи й серби. Питаннями економічного та геополітичного характеру, не кажучи про адаптацію націоналістичної ідеології до змінених реалій сьогодення, займаються лише хорватські націоналісти нового покоління на зразок партії Generacija Obnove (Покоління оновлення).
Саме її лідер Франо Чірко та міжнародний секретар Лео Маріч відвідали установчий конгрес партії «Національний Корпус» 14 жовтня 2016 р., а також неоднократно брали участь у конференціях Групи сприяння розбудові Інтермаріуму, заснованій у Києві за ініціативи лідера Нацкорпусу, народного депутата України, фундатора полку АЗОВ Андрія Білецького. Конференція в Католицькому університеті також пройшла за їх сприяння й участі.
Організаторами заходу, з хорватського боку, була асоціація «Репресія», а з українського – літературний клуб «Пломінь». Крім українців та хорватів, на конференції доповідали спікери з Польщі.
На заході були присутні гості зі Словенії та Франції, а також такі видатні діячі патріотичного фронту Хорватії як Томіслав Суніч, відомий і далеко за межами Хорватії своїми працями на тему європейського Третього Шляху та нових правих, та генерал Желько Гласнович, заслужений військовий, який продовжив місію захисту держави і в іпостасі непримиренного політика-націоналіста, депутата хорватського парламенту.
Тематика доповідей та презентацій варіювала від ленінських уроків з організації революційного процесу й радянської футурології (Святослав Вишинський) до стратегії здобуття політичної гегемонії шляхом культурно-інтелектуальної діяльності неомарксистів Антоніо Грамші та Руді Дучке й феномену правого сквотингу (розкритого й на прикладі молодіжного центру Національного Корпусу – Козацького Дому на Майдані).
Про це зауважила Олена Семеняка, міжнародний секретар, член вищої ради Нацкорпусу, а також постійний лектор «Пломеня». Тема її виступу, «Робітник і планетарна держава Ернста Юнґера: навчаючись у лівих тоді й нині», прямо стосувалася Міжмор’я – новітньої співдружності центрально- й східноєвропейських націй.
Зауваживши про те, що революція Майдану значною мірою ще не завершена, вона закликала мислити в руслі праць Ернста Юнґера, німецького теоретика націоналістичної революції й Третього Шляху, пан’європеїста, який уміло «вбудував» марксистські сюжети у власну оригінальну філософсько-історичну концепцію. Адже саме невміння правих минулого століття поставити на службу національним та всеєвропейським інтересам світовий курс на усе більшу емансипацію й глобалізацію призвело до сучасної втрати позицій Європи в світі.
Таким чином, насичений подіями візит делегації Нацкорпусу в Загреб пройшов під знаком двох взаємопов’язаних завдань, від успіху реалізації яких безпосередньо залежить доля України, Хорватії та щонайменше всього регіону: модернізації націоналістичної ідеології та курсу на розбудову Адріатично-Балто-Чорноморського Міжмор’я.