Нацкорпус відвідав Хорватію: розбудова Інтермаріуму набирає обертів

12.07.2019, 08:07

Після електорального успіху нового об’єднання хорватських націоналістичних партій “Хорватські сувереністи”, очолюваного чи не найпопулярнішим політиком країни, досвідченим європарламентарем Ружею Томашічем, розбудова Інтермаріуму вийшла на новий рівень. Так, на осінь 2019 р. Четверта конференція Групи сприяння розбудові Інтермаріуму вже запланована у Загребі, а як можливого місця проведення також розглядається Брюссель.

Про це 7-9 липня 2019 р., під час триденного візиту в Загреб, домовилася із помічником Ружи Томашіча Марко Мілановічем Літре, секретарем блоку “Хорватські сувереністи” Денісом Бевандою й членом об’єднання Іваном Вукоєю делегація Національного Корпусу в складі заступника Андрія Білецького, нині голови Нацкорпусу Миколи Кравченка, його помічника з міжнародних питань Артема Болюха та міжнародного секретаря Нацкорпусу, координатора проекту “Інтермаріум” Олени Семеняки.

У зустрічі також брали участь Юре Вуїч, директор Matica hrvatska, хорватського аналога “Просвіти”, Томіслав Суніч, відомий хорватський новий правий автор, та Славко Бурда, заступник керівника європейського відділення Світового конгресу українців, історик, на плечах якого тримається діяльність найстаршої у світі української діаспори в Хорватії.

Приємною і символічною частиною візиту української делегації стала її зустріч із Юлією і Анфісою Бурлаками, дружиною й маленькою донькою загиблого розвідника полку “Азов” із позивним “Француз”. Зустріч відбулася на узбережжі Адріатичного моря, де вони відпочивали завдяки клопотанням Деніса Шелера (“Пєни”), відомого хорватського добровольця полку “Азов”, під час війни Хорватії за незалежність – добровольця того самого полку Франкопан, власника ордену “Народний Герой України”, без ініціатив якого усі згадані форми співпраці між Азовським рухом і хорватськими націоналістами були б неможливими.

Українська делегація повернулася додому з важливим усвідомленням того, що Україна та її природні союзники не забарилися із відповіддю на реінтеграцію Росії у ПАРЄ, – відповіддю, що має заплановане продовження та велике майбутнє.

Детальніше: https://www.facebook.com/intermariumsupportgroup/posts/354609721898285

Поділитись