Нацкорпус у Василькові допоміг 92-річній бабусі поновити документи і виплату пенсії

13.02.2020, 19:02

Представники Національного Корпусу у Василькові Київської області посприяли тому, щоб 92-річна Пільгуй Марія Єфимівна поновила втрачені документи, змогла отримувати пенсію та припинила  злиденне існування.

У жовтні 2019 року до активістів НК Васильків звернулися з благодійного фонду «Отчий дім» з проханням допомогти пенсіонерці, яка на старості років опинитися нікому не потрібною: онука, Федяніна Ірина Сергіївна, продала у Мелітополі дві квартири бабусі, і за частину суми придбала їй кімнату у квартирі у Василькові. Вона ж забрала документи та банківську картку Марії Єфимівни, на яку старенька одержувала пенсію, і приїздила навідати бабусю раз на пару місяців. Останні півроку Ірина Федяніна до бабці зовсім не приїздила.

Отже, на схилку років 92-річна жінка залишилась без документів, без будь-яких коштів для існування. До того ж, жінка майже не пересувається самостійно. Єдині, хто нею опікувався на момент звернення до НК Васильків – це сусідка по квартирі і представники благодійного фонду «Отчий дім», які привозили пенсіонерці харчі. Нацкорпус останні декілька місяців також допомагав бабусі. Зокрема, активісти відремонтували балкон, щоб у кімнаті було тепло, і привезли нове ліжко на зміну геть поламаному дивану, на якому старенька спала.

У пошуках родичів

Васильківському осередку Національного Корпусу допомагав шукати родичів старенької партійний осередок у Мелітополі. Онуків вдалося знайти, але виявилось, що бабуся їм не потрібна, і вони відмовились допомогти Марії Пільгуй. Через Миколайпільську сільську раду (Запорізький район) знайшли племінницю пенсіонерки. На жаль, їй самій 88 років і вона перебуває на забезпеченні у доньки, і забрати до себе ще пані Марію вони не можуть.

Документи поновлено

Поліція відмовилась шукати онуку, так як у її діях не побачила складу злочину. Але у відділку Нацкорпусу підказали, що для швидкого поновлення документів необхідно було залучитися підтримкою депутата міської ради. Відгукнувся на заклик Нацкорпусу допомогти лише один – Владислав Марков. Він привозив до бабусі і нотаріуса, і представників пенсійного фонду, і паспортистку. Депутат також оплатив всі необхідні збори для того, щоб пенсіонерці зробили паспорт. «Спільними зусиллями ми зібрали всі необхідні медичні довідки і подали документи на одержання паспорту. І сьогодні Марія Пільгуй нарешті його отримала», – розповідає керівник Васильківського осередку Нацкорпусу Ірина Шевченко.

Тепер Марія Пільгуй є повноцінним членом суспільства і почне одержувати пенсію.

Поділитись