
Той факт, що Львів з кожним роком все більше потопає у боргах вже нікого не дивує і, мабуть, не лякає. Проте не багато львів’ян знають, у який спосіб міська влада повертає позики і як ми та наші діти виплачуватимемо борги міста, розписані вже на 20 років наперед.
Так, днями стало відомо, що за ремонт доріг до Євро-2012 Львівська міська рада віддасть 8 комунальних будівель, аби погасити заборгованість перед компанією-підрядником. Цей випадок підтверджує, що під час погашення усіх позичок львів’янам буде не солодко. Зазначу, що частина коштів, які міська влада взяла в борг, ще не використовується, але ми вже платимо за них відсотки. Ця проблема загострилась з 2015 року, адже з цього часу і до 2019-го Львів збільшив свої борги у декілька разів.
Найболючішими для міста є 12 кредитних договорів на загальну суму понад 5 мільярдів, адже борги за них доведеться сплачувати у євро. Натомість валютних надходжень до бюджету Львів не має. Перед минулими місцевими виборами про цю проблему кричали звідусіль, але після них ЗМІ і політики замовкли. А борги залишились, найімовірніше, що ще й збільшились.
Не всі позички розвивають Львів. Чимало з них мають скоріше негативні наслідки. Кредити заганяють місто у боргову яму, з якої, за умови сьогоднішньої бездіяльності влади, неможливо буде вибратись. Зараз львівські депутати мають шукати вихід із ситуації, що складалася впродовж років. У такий спосіб вони зможуть підтвердити, що їхні претензії до керівництва міста перед виборами — це не популізм, а справді заява про проблему, яку ці люди, прийшовши до влади, зможуть вирішити.