Курсанти школи молодших командирів ім. Аксьона та Хоми в музеї історичних коштовностей України

13.08.2018, 08:08

10 серпня для курсантів школи молодших командирів ім. Аксьона та Хоми були організовані екскурсії в Музей історичних коштовностей України та експозицію князів Острозьких, що знаходяться на території Національного Києво-Печерського Історико-Культурного Заповідника.

Під час першої екскурсії курсанти поринули у світ Скіфського царства – в прямому і переносному сенсі золотої доби нашої державності. Вони побачили унікальні експонати скіфських царів, дізналися про культи війни та побратимства, на яких грунтувалася мораль військово-політичної еліти Скіфського царства.

Золоту залу скіфської доби змінила залізна зала експозиції князів Острозьких. Курсанти змогли побачити численні портрети та печатки роду Острозьких, дізналися про військові та політичні перемоги трьох найславетніших представників роду – великого гетьмана литовського Костянтина Острозького, його сина – київського воєводу Василя-Костянтина, і онука – Краківського каштеляна Януша-Івана Острозького. В експозицію входила картина битви під Оршею 1514 р.,на якій курсанти розібрали секрет перемоги малочисельного війська Костянтина Острозького над тричі переважаючим московським військом.

Школа молодших командирів ім. Аксьона та Хоми взяла за основу свого герба – верхню частину герба князів Острозьких і прагне відродити традицію Острозької академії – школи виховання якісної військово-політичної еліти.Поділитись