Коли знесуть незаконну АЗС UPG в Житомирі?

26.02.2020, 21:02

Представники місцевої громади, що боряться з АЗС відвідали 24 лютого ДАБІ України, щоб дізнатись, чому ДАБІ не звертається до суду з позовом про знесення АЗС на підставі незаконного самочинного будівництва. Національний Корпус слідкує за ситуацією та підтримує людей у їх боротьбі.

У Міської Ради та громади є всі докази отримані у виконавчих органах всіх рівнів, що підтверджує незаконність даного будівництва. Також вона як орган місцевого самоврядування може звернутись з таким позовом в суд.

Нагадаємо, що 22 лютого на позачерговій сесії міськради такий проект як “Рішення про заборону будівництва і розміщення АЗС в житлових зонах міста”, котрий був висунутий депутатом, не був прийнятий голосуванням. Увага. Адже декілька депутатів, одні з яких Леонченко Наталія (ОПСЖ) та Мойсеєв Юрій (ЄС) направлено висунили картки й проект не було прийнято, не вистачило 2 голосів. Він міг юридично створити вагому позицію для вирішення питання.

Тоді ж голова штабу НацКорпусу в місті Максим Коношевич перед голосуванням звертався до депутатів, щоб ті взяли на себе, доручену їм виборцями, відповідальність та прийняли проект.

Міська Рада розмахує руками й скидає відповідальність на ДАБІ, що ті самі повинні розібратись з цим будівництвом, адже по їх вині це й почалось. Проте сама ж міськрада підробляла документацію для UPG як, наприклад, громадські слухання та інше.

Мер заявляє, що в UPG є дозвіл на будівництво, тому воно не може бути самочинним. Проте за рішенням геокадастру про нецільове використання землі воно саме таким і є.

За словами юриста Максима Мелешко, що представляє громаду, ДАБІ повинно подати позов до суду про знесення самочинного будівництва й на це є багато підтверджених підстав як: нецільове використання землі, немає екологічної експертизи, розроблена із помилками проектна і будівельна документація та інше. ДАБІ пояснює, що вони самі повинні встановити, що АЗС має всі ознаки самочинного будівництва.

Тому як тільки рішення суду, через 2 тижні, про скасування раніше наданого дозволу ДАБІ на виконання будівельних робіт АЗС UPG (http://reyestr.court.gov.ua/Review/87584613) набере чинності, тоді у них будуть підстави звернутись з позовом до суду про знесення АЗС. Детальніше про рішення суду.

Працівники інспекції розповіли, що наказ про повторну перевірку вимог припису 19 лютого був відправлений до Житомирської ДАБІ.
На запитання чому видався дозвіл на будівництво представники ДАБІ розводять руками та перекладають відповідальність на колишніх співробітників. Однак сказали, що була цільова перевірка в управлінні та вирішується питання, щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності тих співробітників.

У підсумку розмови сторони прийшли до наступного.
– Вже в середині березня рішення суду набере чинності, то ДАБІ підтвердить, що їх дозвіл був з порушеннями та анулюють його.
– ДАБІ перевірить повторно об’єкт для встановлення ознак самочинного будівництва разом з представниками громади. Кваліфікує самочинне будівництво і подасть в суд позив про знесення АЗС UPG.


Проблема незаконних будівництв та боротьби громади з цим є перманентною в країні. Наголошуємо, що як бачимо по даній ситуації товстий корінь проблеми є саме корупція в державних органах влади, котра зараз скидає все на ДАБІ, витягує картки та відмовчується, бо сама безпосередньо брала участь в цій афері.

Сподіваємось, що справа вирішиться законним шляхом і громадянам не потрібно буде силою відстоювати правду та власні права. В такому випадку Національний Корпус та Національні Дружини готові прийти на допомогу громаді. За останні роки маємо досвід боротьби по всій країні з незаконними забудовниками, наприклад, незаконна забудова в екопарку Осокорки або з АЗС у м. Київ на вул. Ревуцького та багато інших.

Поділитись