Зупиніть дерибан метрополітену:

Нацкорпус озвучив нові вимоги Кличку

Кличко та його команда по вуха встряли у корупційні оборудки і від цього страждають усі галузі функціонування столиці. Чи не найбільше страждає транспортна система: аварійні мости, роздовбані дороги, стагнація розвитку метро. Про останнє ми сьогодні поговоримо детальніше.

Сьогодні київський Нацкорпус провів акцію біля КП “Київметрополітен” на проспекті Перемоги. За доброю традицією, активісти розгорнули банера, а також ми залишили їм послання у вигляді тисяч листівок, розданих прохожим киянам.

Головне питання до управління метрополітену: де обіцяні нові станції?

“Команда, яка сидить у владі, править вже сьомий рік. Вдумайтесь: за цей час не було відкрито ЖОДНОЇ нової станції метро! До 2013 року кожен рік чи два відкривали від 1 до 3 нових станцій, рили тунелі. А за цей час у Зеленій гілці прорили лише 941 метр проходу. Як результат — величезні затори у столиці, 7 місце Києва у рейтингу інтенсивності заторів та лише нові обіцянки. Наприклад, минулого року обіцяли, згідно Генплану, за наступні 7 років відкрити 14 нових станцій метро. Але, звісно, ми не віримо пустим обіцянкам. І тому ми сьогодні тут”, — таку позицію оголосив керівник київського Нацкорпусу Сергій Тамарін під час акції.

Одразу задаєш питання: хто винен у тому, що вже 7 років у Києві стагнує розвиток мережі метро? Як і раніше, ми натикаємось на старих знайомих: мер Віталій Кличко та його посіпаки, Олександр Густєлєв та Микола Поворозник. Разом вони переводили гроші, які виділяли з міського бюджету для будівництва тунелів, на фіктивну фірму. Але набагато гірше те, куди ці гроші пізніше поділись.

“Проблема з будівництвом метро на Виноградар за багато років так і не була вирішена, хоча на продовження “Зеленої” гілки з 2018 року вже було витрачено 6,3 млрд грн. Але за весь цей час було прорито лише 941 метр тоннелю.

Кличко перекидає ці гроші начебто на будівництво Подільсько-Воскресенського мосту, а насправді пішли на фірму-прокладку “Еко Буд Трейд”. Тобто не буде ані метро, ані мосту.
Водночас Кличко запланував збільшувати ціну на проїзд у міському транспорті мало не до 25 грн. Три роки тому він вже збільшив  ціну на проїзд з 5 до 8 гривень, казав, що для нових станцій метро. Але де хоча б одна нова станція?

Насправді це підвищення було потрібно, щоб виплатити фіктивний борг у 2 млрд грн за вагони метро перед компанією “Укррослізинг”, що належить російському олігарху“, — так пояснив корупційні оборудки Кличка речник Нацкорпусу Брусов Данило.

Це не перший раз, коли Кличко та команда дерибанять гроші, призначені на метрополітен. Ми і надалі будемо висвітлювати цю тему та говорити про неї так гучно, як тільки можемо. Як мінімум тому, що ця тема дуже болить всім киянам. А отже, потрібно вирішувати.

Залишайтесь з нами на зв’язку. Далі — більше!

 

ПРО ГОЛОВНЕ

НАЦІОНАЛЬНИЙ КОРПУС КИЇВ

Всі новини та події Нацкорпусу Київ.

TOP