У геополітиці 2017 рік був дуже цікавим. Відбулось багато подій, що змінили вектор подальшого розвитку світу.
Почався рік із вступу на пост президента США Дональда Трампа, який у зовнішіній політиці значно різкіший за свого пасивного попередника. Він наказав провести удар по авіабазі в Сирії, знищивши російські винищувачі, значно загострив стосунки із КНДР і її протектором – Китаєм.
Крім того Трамп наважився на крок, якого уникали усі президенти США протягом останніх 50 років – він визнав столицею Ізраїлю Єрусалим, що ще більше загострить відносини між Штатами і мусульманськими країнами.
Зрозуміло одне – Дональд Трамп далеко не той президент, який буде проводити дальше гнучку політику. Його політика різка і радикальна.
Конфлікт у Сирії переходить до наступної фази. Наприкінці 2017 року майже завершився розгром Ісламської Держави. Сирійські повстанці також не здатні вже взяти ініціативу у свої руки.
У цьому конфлікті залишається лише три суб’єкти – коаліція на чолі із США і Іраком, курдські угрупування, які підтримуються США і Башара Асад із підтримкою Ірану і Росії. Скоріш за у настуному році конфлікт буде заморожений, Ірак і Сирія підуть на компроміс із курдами, але враховуючи неневисть до курдів, як з боку Іраку, так і з боку Асада, то невідомо чи буде цей компромісь стійким.
У Європі шоком для всього ЄС став брекзит. Він став дзвіночком, який свідчить про глибоку кризу всередині самого Союзу, на який європейські політики звикли заплющувати очі, запевняючи усіх, що ситуація утопічно хороша.
ЄС чекають докорінні зміни, оскільки в теперішньому стані він не здатний далі розвиватись.