Європарламент закликав зупинити будівництво «Північного потоку»-2: позиція Нацкорпусу щодо резолюції ЄП

18.09.2020, 16:09

17 вересня Європарламент проголосував за резолюцію щодо санкцій проти РФ через отруєння Навального. У резолюції серед іншого євродепутати закликають країни ЄС прийняти рішення про припинення будівництва газопроводу «Північний потік» – 2.

Ми, звісно, вітаємо рішення Європарламенту, хоча й сприймаємо його зі стриманим оптимізмом, тому що воно носить рекомендаційний характер. Втім, переконані, що такий крок мав бути здійсненим набагато раніше, і не у зв’язку із отруєнням російського ліберала Алєксєя Навального, а через агресію РФ в Україні. Тому ця ситуація свідчить наскільки Україна та війна слабко хвилює наших «європейських партнерів».

Втім, чому Європа має перейматись долею України, якщо українська влада не лише не вводить санкції стосовно країни-агресора, але й постійно йде їй на поступки, які часто перетинають межу здорового глузду. Чого варті закривання очей на постійні обстріли, наміри влаштувати спільне з окупантами інспектування українських позицій та повторення мантр про перемир’я?..

Нагадаємо, що будівництво «Північного потоку»-2 та процедури його погодження в ЄС розпочались у 2015 році – в рік, коли РФ цинічно порушила перші Мінські угоди та влаштувала бійню під Дебальцевим. У 2018 році, коли цей проект став набувати реальних обрисів, проти будівництва виступили США. В умовах запуску «Північного потоку»-2 в разі відновлення повномасштабних воєнних дій з боку РФ на сході чи півдні України Росія б отримала можливість мінімізувати свої втрати, перекинувши основні потужності транзиту природного газу з української «труби» на «Норд Стрім»-2.

Поділитись