
Ніяким іншим шляхом, окрім військового, Донбас не вдасться звільнити. Про це заявив Владислав Соболевський, заступник начальника центрального штабу Національного Корпусу і начальник Штабу ОЗСП «Азов» (2014-2017), під час круглого столу «Крим і Донбас: шляхи повернення» що відбувся 10 березня в Києві.
Відео: https://youtu.be/KymKq2c9ooI
Так, Соболевський переконаний, що спочатку нам необхідно створити передумови для повернення ОРДЛО.
«Потрібно повертатись до Будапештського формату перемовин, тому що ні Нормандія, ні Мінськ не принесли нам нічого. Навіть обмін полонених, який передбачено Мінськими домовленостями, не відбувався вже давно», –розповів він.
Безпосередня деокупація, на думку, Владислава Соболевського, має відбуватись у декілька етапів.
Перший етап, окрім військового, має включати і гібридний аспект.
«Гібридний – це створення громадських, політичних рухів, організацій на Донбасі, що мають на меті повернення територій під юрисдикцію України. Ми не доклали нічого, аби наш наступ з того боку зустрічали з квітами», – переконаний він.
Другий етап включає повну економічну блокаду, яка передбачає закриття всіх КПВВ.
«Це не дуже популярне рішення, але ми маємо з цим змиритися. Повна економічна блокада має виглядати лише так – коли через лінію розмежування не буде проходити жодна людина», – додав представник Нацкорпусу.
Третій етап – реінтеграція. Сюди, на думку Соболевського, входить кримінальна відповідальність і ураження в правах колаборантів, позбавлення громадянства усіх, хто отримав паспорт РФ, а також створення системи оборони деокупованих територій.
Четвертий етап, за словами Соболевського, окреслює фундамент майбутньої безпеки.
«По-перше, це відновлення ядерного статусу. Май ми сьогодні тактичну ядерну зброю, з нами би агресор говорив зовсім по-іншому. По-друге, це високо-професійна невелика контрактна армія, яку підтримуватиме територіальна оборона», – розповів він.
Після цього, на думку представника Нацкорпусу, повинна розпочатись культурна експансія Сходу і Донбасу зокрема, який має стати «більш проукраїнським, аніж Галичина».
«Лише після цього ми можемо говорити про Крим. Одночасно повернути дві території буде надзвичайно складно», – підсумував Владислав Соболевський.