14 жовтня українці відзначатимуть День захисника України – день вшанування пам’яті всіх героїв та учасників збройної боротьби за свободу та незалежність нашої держави, день героїзму та мужності українського народу.
Попри активний спротив агентів Кремля в Україні та потужний інформаційний тиск на нашу державу як зі сторони РФ, так і її іноземних держав-сателітів, прихильників святкування Дня Захисника України саме 14 жовтня з кожним роком більшає. Так, лише за останній рік противників перенесення цього свята з 23 лютого на 14 жовтня поменшало на 5 %. Підтвердженням тому є результати опитування соціологічної групи “Рейтинг”, проведеного у вересні – жовтні 2018 року, згідно з якими у 2017 році проти такого рішення виступали 56% респондентів, а у 2018 році ця цифра склала вже 51%. При цьому переважну більшість прихильників ідеї вшанування Захисників України на Покрову складають більш заможні, громадяни з вищою освітою та мешканці сіл.
За оцінками експертів Національного Корпусу, на сьогодні основною проблемою на шляху усунення всіх непорозумінь щодо 14 жовтня є відсутність в Україні належного державного та сімейного патріотичного виховання, а також спротиву інформаційній війні проти нашої держави, яку ведуть РФ та підконтрольні їй країни. Саме російська сторона, зокрема, через підвладних їй українських посіпак та ЗМІ, здійснює активні заходи, спрямовані на формування в сучасних українців упередженої думки про те, що національно-визвольна боротьба нашого народу була і є “неправомірною і забороненою”, а 14 жовтня – однією з дат створення нібито “злочинного” для українців збройного формування. Як бачимо, російські окупанти одночасно з масовими вбивствами на фронті намагаються деморалізувати український народ, не допустити пробудження в ньому предківської відваги, без якої неможливо ефективно відстоювати незалежність від постійних ворожих зазіхань.
Тому, як зазначив сучасний український експерт, історик Сергій Рудюк в своєму матеріалі під назвою “Боротьба збройних формувань українського національно-визвольного руху була справедливою і законною”, плекання поваги до українського національно-визвольного руху, прагнення наслідувати його героїв, виховання войовничості та непримиренності до ворогів українського народу і його зрадників є першорядним завданням нашої інтелігенції. Але для цього й сама українська інтелігенція повинна позбутися решток рабської психології, прищепленої їй минулою колоніальною адміністрацією УРСР. А крім того, досконало вивчити і поширити в Україні історичний досвід національно-визвольного руху українського народу, щоб народ міг опертися на нього у справі повного й остаточного розв’язання українського питання в інтересах корінного українського етносу.
Задля цього Національний Корпус пропонує українській владі:
– активізувати заходи з вивчення історії національно-визвольного
руху України, зокрема шляхом запровадження вже з 2019 року в школах та вищих державних навчальних закладах уроків пам’яті, подібно до тих, які проводяться напередодні вшанування в нашій державі жертв Бабиного Яру;
– розробити та розповсюдити в Україні та за її межами тематичні
посібники, де буде викладена вся фактура та обґрунтована правомірність національно-визвольної боротьби українського народу за волю та незалежність нашої держави. Зокрема, для його підготовки можна використати дані та факти, наведені в зазначеному вище матеріалі історика Рудюка;
– з наближенням дати святкування Дня Захисника України,
організувати показ тематичних художніх та документальних фільмів, насамперед таких, як “Нескорений”, “Кіборги”, “Червоний” та ін.
На сьогодні Національний Корпус вже підготував звернення з відповідними вимогами на адресу Президента України Порошенка, Кабінету міністрів (насамперед, Міністерства освіти і науки, Міністерства культури і Державного комітету телебачення і радіомовлення України) та РНБО України.
Просимо всіх небайдужих громадян та організацій (партій, рухів) підтримати нас на цьому шляху.