День пам’яті загиблих під Іловайськом Аксьона і Хоми

20.08.2019, 09:08

20 серпня 2014 року в ході чергового штурму міста Іловайськ АЗОВ зазнав непоправної втрати Цього дня поклали своє життя за Україну двоє наших бійців – Хома і Аксьон.

Андрію Снітку з позивним Хома було лише 18 років. Народився на Волині в селі Маневичі. Активна патріотична позиція не дозволила йому залишитись осторонь подій на Майдані, а потім і сидіти вдома, коли почалась війна. Хома був одним із перших добровольців АЗОВу вступив до наших лав у травні 2014-го, брав участь у звільненні Маріуполя.

Хома загинув героїчною смертю, віддавши життя за побратимів. Того дня під час зачистки Іловайська хлопців почали закидати гранатами, одна з яких впала біля Андрія. Без найменших вагань він накрив гранату своїм тілом та пожертвував собою, врятувавши інших бійців від вірної смерті.

Цей же бій забрав життя 20-річного Олега Аксененка з позивним Аксьон. Хлопець був родом із окупованих територій, вболівав за луганську “Зорю”. 5 травня 2014 року приєднався до АЗОВу Під час бою Аксьон отримав важкі осколкові поранення в око та ногу. На жаль, під час евакуації в нього не витримало серце.

“На війні залишатимусь доти, доки буде потрібно, щоб мої землі, моє місто були звільнені від всілякої мерзоти”, – так говорив Аксьон в інтерв’ю незадовго до смерті. І в наших силах зробити те, що не встиг зробити він. Пам’ять про героїчну смерть бійців завжди палатиме в наших серцях.

Героїчний шлях юнаків надихнув на створення Школи лідерів імені Аксьона і Хоми. Молодь має змогу пройти курс з національно-патріотичного виховання та англійської мови. Під час навчання у відкритому доступі творчі гуртки та спортивні секції. Школа є безкоштовною та відкритою для усіх бажаючих. Виховуємо молодь у правильному руслі. Детальніше про школу тут: https://t.me/leadersschool.

Вічна слава Героям! Пам’ятаємо! Помстимося!

Поділитись