Чи довго залишилося монобільшості?

27.11.2019

Останні тижні в лавах правлячої фракції стрімко поглиблюються суперечності. Властиві короткочасному політичному проекту вади кадрового відбору вилились в цілу низку скандалів, що супроводжують “слуг народу” із самого початку їхньої роботи в парламенті. Починаючи від звинувачень своїх колег в корумпованості й завершуючи виключенням з монобільшості двох нардепів-мажоритарників – Анни Скороход та Антона Полякова. Обоє вигнанців зараз активно роздають інтерв’ю, відверто розповідаючи про загальний безлад, некомпетентність і корупцію, які панують серед самопроголошених “слуг народу”.

Днями монобільшість позбулась ще одного нардепа — раніше засудженого за участь в груповому зґвалтуванні (!) Романа Іванісова. Зауважимо, що при цьому в правлячій фракції залишається чимало одіозних персонажів. Наприклад, мажоритарник Зеленського Сергій Литвиненко за даними слідства був тісно пов’язаний з бандформуваннями тітушок, які вбивали активістів Майдану у 2014 р. Щоправда, до нього колеги поки не мають жодних претензій.

Відповідно, уже за 3 місяці роботи ВР “слуг народу” поменшало на 3 особи. На тлі цих скандалів всередині правлячої партії наростає розбрат. Боротьба за вплив між слугами різних олігархів загострюється. Знаково, що навіть рішення про виключення Скороход та Полякова отримало далеко не одностайну підтримку всередині правлячої фракції. Ворожнеча серед “слуг” відбилась у низці публікацій на анонімних телеграм-каналах. Окремі депутати Зеленського залюбки оприлюднювали внутрішні негаразди, роблячи їх надбанням громадськості.

Вже у вересні “турборежим” роботи монобільшості почав давати перші збої. Очевидно, в нових умовах таких прикладів стане значно більше. Закономірно, що через чисельні ганебні ситуації із “слугами” їхній рівень підтримки серед українців стрімко падає. Останні соціологічні дослідження засвідчили, що понад 47% громадян незадоволені роботою парламенту, а кількість критично налаштованих до монобільшості в суспільстві перевищує чисельність її прибічників.

Загалом падіння рейтингу правлячої політсили абсолютно прогнозоване. Мильна бульбашка популізму з “новим обличчям” поступово здувається. Тим часом всередині політичного проекту олігархату набирають обертів міжусобиці. За таких обставин навіть Зеленський публічно заговорив про можливість дочасних виборів.

Тож, цілком вірогідно, що під впливом наростання невдоволення українців та внутрішніх чвар “монобільшість” розсиплеться значно швидше, аніж спливе термін повноважень Верховної Ради IX скликання.

Поділитись