Нещодавно стало відомо, що група з шести народних депутатів виступили ініціаторами проекту Закону №4153. Якщо коротко про суть чергового законопроекту «слунарів», то депутати запропонували легалізувати продаж самогону. Останне дозволить, на їхню думку, відродити молочне тваринництво. Як виявилось, самогоноваріння і  виробництво молока в уяві «слунарів» речі навіть дуже взаємопов`язані. І не дивно! Адже ж якось пов’язав «зепутат» Брагар сільских пенсіонерів, плату за газ та “собак елітних порід”! Отже, що пропонують цього разу «зепутати»?

“Геніальна” формула успіху від “зепутатів”

Згідно із законопроектом, депутати пропонують селянам протягом року продавати самогон і при цьому не платити податки, але натомість здавати тону молока на переробку. На одну тону молока одне домогосподарство матиме право виготовляти 150 літрів самогону. Відтак, щоб безперешкодно заробляти на виготовленні самогону селянам потрібно буде утримувати дві корови.

Хто ініціатор?

Очолює авторський колектив ініціаторів проекту – нардеп фракції “Слуга народа”, відома своїм небездоганним підприємницьким минулим [див. 1, 2] та не менш скандальними заявами, Галина Третьякова. Цю «народну обраницю» українці вже дуже добре запам`ятали.

Тим, хто призабув, нагадаю. Галина Третякова публічно заявляла, що:

  • нардепи мають замалі зарплати;
  • пенсіонери на окупованих територіях мають право на дві пенсії: від України і від Росії;
  • потрібно скасувати пільги учасникам бойових дій, які служили за контрактом, якщо вони не були поранені;
  • родичі зниклих безвісти на Донбасі українців користуються своїм положенням заради отримання грошей від держави;
  • у безробітних народжуються діти низької якості, і що варто стерилізувати громадян без працевлаштування;
  • потрібно легалізувати проституцію та одностатеві шлюби.

Реальна проблема

Молочна галузь переживає кризу. За підсумками 2018-го, на переробку надійшло 4,18 мільйони тон сировинного молока, що на 10,5% менше проти 2009 року. Українська молочна галузь у 2019 демонструє згортання. Так, загальна чисельність поголів’я скоротилася до 1,91 мільйона. Активно скорочується дійне поголів’я серед молочнотоварних ферм, яке за вісім місяців скоротилося на 22,9 тисяч голів. Через що переробні підприємства недоотримали близько 170 тисяч тонн молока. Окрім того, знижується і експорт вітчизняних молочних продуктів, натомість зростає імпорт. Так, поставки сиру зросли на 77%, вершкового масла – на 46%, кисломолочних продуктів, на 40% [3]. Саме виходячи з вищезазначеного, «зепутати» вважають доцільним запровадити пільги для осіб зайнятих самогоноварінням, які займаються виробленням молочної продукції.

Між тим, зменьшення поголів’я корів в господарствах селян-одноосібників насамперед пов’язано не із забороненим комерційним самогоноварінням, а із  несправедливими закупівельними цінами молокозаводів. Селянам-одноосібникам платять по 4 гривні за літр зданого молока. В той час, коли літр молока в магазині коштує від 18 до 25 гривень [4,5].

Масово та одночасно знижують закупівельні ціни на молоко, передусім, молокопереробні компанії із транснаціональним корінням, для яких Україна здебільшого виступає як ринок збуту та які не зацікавлені у розвитку вітчизняного молочного скотарства. І тут би народним депутатам проявити ініціативу і захистити права дрібних селянських господарств: навести лад із закупівельними цінами, дотатувати одноосібників, звільнити від земельного податку. Натомість всі ініціативи «зепутатів» як і раніше спрямовані на лобіювання інтересів олігархічних структур. Як, наприклад, ініціатива, нардепів від «Слуги народу» та групи «Довіра», які пропонують запровадити податок у 6 тисяч гривень за пай для пересічних власників землі (законопроект № 3131). Отже маємо чергову «гру в імітацію» з боку законотворців замість дієвого вирішення проблеми. Самогон селяни як гнали, так і будуть гнати, а поголів’я худоби у домогосподарствах  буде неухильно зменьшуватись.

Джерела:

1. Александр Сосис: «схематозная» марионетка Ахметова. https://dopros.info/aleksandr-sosis-shematoznaya-marionetka-ahmetova/

2. Екс-«королева» страхового бізнесу стала відповідальною за соцполітику та права ветеранів. https://znaj.ua/dossier/397-tretyakova-galina-dosye-biografiya-i-kompromat

3. Як з молока зробити самогон: деталі нового законопроєкту від нардепів зі “Слуги народу”. https://aspi.com.ua/news/ekonomika/yak-z-moloka-zrobiti-samogon-detali-novogo-zakonoproektu-vid-nardepiv-zi-slugi#gsc.tab=0

4. В селах Тернопільщини – плачевна ситуація із збутом молока. https://pressclub.te.ua/shkola-zhurnalistyky/

5. На Хмельниччині селянам знижують закупівельні ціни на молоко. https://suspilne.media/70998-koronavirus-na-hmelniccini-410-novih-pidtverdzen/

Поділитись