placeholder+image

Війна з корупцією чи боротьба за перерозподіл влади?

Українці давно вимагають від влади притягнення до відповідальності корупціонерів. Саме бажання "зробити" лицемірних клептократів стало одним з чинників виходу на політичну арену президента Зеленського. Останні події вселили надію в багатьох українців, які повірили, що нарешті настане справедливе покарання для корупціонерів. Виклики на допити в ДБР Порошенка, обшуки на його об'єктах, активне розслідування зловживань в енергетиці справили позитивне враження на широкий загал.

Безумовно, активні дії правоохоронних органів щодо функціонерів влади мародерів не можуть не тішити. Показовим тут є приклад соратника Порошенка, заступника міністра окупованих територій Юрія Гримчака, якого нещодавно спіймали на хабарі сумою пів мільйона доларів.
Цей персонаж відомий громадськості, насамперед, завдяки телеефірам, де він полум'яно розповідав про "безгрішність" минулої влади, категорично відкидаючи звинувачення в корумпованості. Однак, в біографії Гримчака є набагато цікавіші епізоди. Нинішній поплічник Порошенка на початку 90-их років був одним з лідерів створеного КДБ "Інтердвіженія Донбаса" — відверто антиукраїнської організації, яка культивувала промосковські настрої на Донеччині.

Доволі кумедно, що сьогодні медіа Порошенка намагаються показати одного з фундаторів донбаського сепаратизму Гримчака мало не "патріотом-політв'язнем" (!).

Водночас привертають увагу грубі порушення у справі Гримчака. ГПУ штучно прив'язала хабар поплічнику Порошенка до ... історії з побиттям Тетяни Чорновол під час Революції Гідності (!). Нехтування законом з боку правоохоронців вказує на явну замовність справи, а також свідчить про можливість краху обвинувачень одіозному корупціонеру.

За даними журналістів, хабар Гримчаку був частиною спецоперації з боку СБУ. Метою була дискредитація очолюваної Кличком КМДА та наближеного до корупціонера Юрія Луценка.

Саме з представниками цих відомств мав "поділитись" грошима Гримчак, виступаючи посередником між ними та начебто забудовником столиці (насправді, агентом СБУ). Таким чином, "нова влада" мала посилити свої позиції в боротьбі з Кличком за владу в Києві. Однак, через жадібність та дурість Юрія Гримчака "спецоперація" зазнала фіаско.

Як бачимо, нинішня "антикорупційна" епопея насправді є частиною боротьби олігархічних кланів за перерозподіл влади. При цьому, звісно ж, ігнорується законодавство, а реальне покарання клептократів не розглядається як самоціль.

Призначення на високі посади в СБУ представників одіозного главку "К" та сумнівні кадрові рішення на регіональному рівні свідчать, що Зеленський налаштований керувати клептократичною системою влади, а не ламати її.

Безумовно, корупціонери з оточення Порошенка заслуговують на найсуворіше покарання за грабунок воюючої держави. Це наша принципова позиція. Саме тому ми надалі будемо продовжувати домагатись притягнення до відповідальності учасників мародерських схем Свинарчуків та інших клептократів.

Водночас немає підстав марити ілюзіями стосовно початку справжньої боротьби з корупцією від "нової влади". Клептократична система сьогодні продовжує існування. Лише україноцентрична влада без олігархічних впливів зможе її демонтувати.

placeholder+image

Анонс! Віктор Шендибило сьогодні на 4 каналі

Сьогодні о 19:30 юрист Національного Корпусу Віктор Шендибило буде гостем 4 каналу. Дивіться програму за посиланням:...

placeholder+image

Пів мільйона на безграмотні інформщити: Нацкорпус пікетував Львівську ОДА

Сьогодні актив Національного Корпусу та небайдужі львів’яни провели акцію «Oun owner air condition» під стінами ЛОДА. Ми прийшли...

placeholder+image

«Путін готує пастку. Вони дійдуть до Одеси!», – Андрій Білецький в інтерв’ю для «Politeka»

Інтерв’ю народного депутата XIII скликання, лідера Національного Корпусу Андрія Білецького для каналу «Politeka». Відео:...

Анонс! Віктор Шендибило сьогодні на 4 каналі

Пів мільйона на безграмотні інформщити: Нацкорпус пікетував Львівську ОДА

«Путін готує пастку. Вони дійдуть до Одеси!», – Андрій Білецький в інтерв’ю для «Politeka»

В Одесі Нацкорпус підтримав протест місцевої громади проти будівництва багатоповерхівки замість дитсадка

Мінські угоди: п’ять років ганьби

Нацкорпус в Одесі допоміг обласному центру переливання крові

Анонс! Сьогодні Олександр Алфьоров в ефірі телеканалу "Еспресо"

"Зе" капітуляція?

«Захист слабких – справа сильних»: Нацкорпус взяв участь у марші захисту тварин

В Олександрії визначили переможця запливу «Дух воїна»

Андрій Білецький: Розмови про мир за будь-яку ціну деморалізують армію

Андрій Білецький: Підписання мінських угод призведе до подальшої окупації України

Нацкорпус підтримав протест медиків у Львові

Анонс! Андрій Білецький в ефірі на телеканалі "ZIK"

Проект Нацкорпусу «Одна Кров» продовжує допомагати людям

Еко-катастрофа у Вільногірську: Нацкорпус долучився до забезпечення містян питною водою

Анонс! Дмитро Кухарчук сьогодні на телеканалі "Еспресо"

«Пам’ять, яка об'єднує»: активісти Нацкорпусу приєднались до ініціативи з відновлення українських кладовищ у Польщі