placeholder+image

Справа Вишинського – екзамен для української влади на відповідність національним інтересам

Завтра о 15:00 в Подільському районному суді Києва українська судова та державна влада загалом здаватиме залік на відповідність національним інтересам. В суді розглядатиметься питання можливої зміни міри запобіжного заходу одному з очільників груп російських інформаційних диверсантів в Україні – екс-керівнику представництва інформагентства “РИА Новости-Украина” Кирилу Вишинському. Про важливість цієї персони для керівництва РФ свідчить і той факт, що ця справа перебуває на особистому контролі Путіна.

Нагадаємо, що останній обвинувачується у скоєнні злочинів за семи статтями Кримінального кодексу, а саме: ст. 109 КК (дії, вчинені з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади), ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України), ст. 111 (державна зрада), ст. 28 і 32 (злочини, вчинені групою осіб за попередньою змовою та з повторюваністю). Крім того, Вишинського обвинувачують у заходах, спрямованих на розпалювання національної, расової або релігійної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності або образи почуттів громадян у зв'язку з їхніми релігійними переконаннями (ст.161 ККУ). Всі звинувачення базуються на результатах спеціальних експертиз 72 матеріалів, оприлюднених інформаційним ресурсом “РИА Новости-Украина”.

Втім попри всі наявні докази причетності Вишинського до злочинної діяльності та державної зради зберігається небезпека його виправдання чи послаблення умов ув'язнення. Підставою для цього може слугувати усталена в Україні тенденція до зрадницької позиції державних судів щодо захисту національних інтересів нашої держави, зокрема рішення Конституційного суду України про неконституційність ч.5 ст. 176 КК України. Відповідно до неї при обранні запобіжного заходу підозрюваним і обвинувачуваним у тероризмі, державній зраді, сепаратизмі та участі в незаконних збройних формуваннях є лише один варіант, а саме утримання під вартою. При цьому, КСУ пропонує утримувати їх під домашнім арештом.

Для “захисників” національних інтересів України у суддівських мантіях хочемо нагадати, що стосовно в’язнів Кремля Олега Сенцова та Романа Сущенка, яких звинуватили у держзраді та шпигунстві, судді ні на секунду не сумнівалися в тому, який запобіжний захід їм обрати. При цьому російська судова влада відкрито нехтувала доказами захисту про непричетність українців до інкримінованих їм справ і винесла “найбільш правомірне”, згідно з законодавством РФ, рішення про довготривале ув'язнення Сенцова і Сущенка. На сьогодні аналогічний процес триває над 24 українськими моряками, захопленими 25 листопада 2018 року російськими прикордонниками в нейтральних водах поблизу берегів анексованого РФ Криму.

Національний Корпус закликає українських суддів ухвалити належне рішення у справі держзрадника Вишинського, пам'ятаючи про долю наших полонених, які перебувають в російських в'язницях. Пам'ятати про тих, хто забезпечує мирне життя в Україні, стримуючи ціною власного життя наступ ворога, представником якого є Вишинський.

Хочемо нагадати, що поблажливе ставлення до підсудного, а також бажання вислужитися перед Путіним, в особі уповноваженого з прав людини в РФ Москалькової, яка буде присутньою на засіданні, може спричинити виникнення масового невдоволення населення. Панове судді, не створюйте прецедентів для подальшого помилування злочинців зі складу 1-го і 2-го армійських корпусів збройних сил РФ, а також незаконних збройних формувань на окупованих територіях Донецької і Луганської областей. Зрадники України і вбивці українського народу повинні понести суворе покарання.

placeholder+image

Ветерани "Азову" та Нацкорпус взяли участь у Марші захисників України

Активісти Національного Корпусу й ветерани полку "Азов" разом зі своїм першим командиром Андрієм Білецьким, долучились...

placeholder+image

Анонс! Сьогодні керівник прес-служби НК Роман Чернишев на каналі "Еспресо"

Сьогодні, 24 серпня, о 20:00 керівник прес-служби Національного Корпусу Роман Чернишев в гостях програми на телеканалі...

placeholder+image

Марш захисників України: пряма трансляція

Сьогодні, 24 серпня, у День Незалежності України в центрі Києва проходить Марш захисників України. Оскільки чинний...

Ветерани "Азову" та Нацкорпус взяли участь у Марші захисників України

Анонс! Сьогодні керівник прес-служби НК Роман Чернишев на каналі "Еспресо"

Марш захисників України: пряма трансляція

Вітаємо з 28-ю річницею Незалежності України!

Марш за національно-патріотичне виховання: як це було

Анонс! Олег Петренко сьогодні в ефірі 112 Україна

Він символ вільної людини, у ньому український дух!

Марш за майбутнє в центрі Києва

Микола Кравченко, позивний "Крук": велике інтерв'ю для ТВ-Парку

У Павлограді занепадає безкоштовний спортзал: розпочався збір коштів на реконструкцію

Нацкорпус приніс труну до будинку коригувальника обстрілу Маріуполя

Державний прапор РФ як символ обману, аморальності і смерті

Війна з корупцією чи боротьба за перерозподіл влади?

Олег Петренко прокоментував ініціативу підвищити зарплату народним депутатам

Чому Україна втрачає міжнародну підтримку в протистоянні з РФ

Довгоочікуваний фестиваль "Young Flame Fest" пройде в Києві

День пам’яті загиблих під Іловайськом Аксьона і Хоми

Анонс! Денис Котенко сьогодні в прямому ефірі «Еспресо-TV»