placeholder+image

Смертельні «Молоти»: оприлюднені нові плями на совісті Сергія Пашинського

Показушні, декоративні реформи - візитівка нинішньої української влади. Це ганебне явище ще більш жахливе, якщо окрім простої неефективності воно несе в собі пряму загрозу людському життю. Так, ми знову змушені згадати трагічну тему мінометів «Молот» - одну з найбільш сумних сторінок в історії української корупції у військових схемах. Від самовибухання цих пекельних агрегатів під час воєнних дій та навчань вже загинуло більше десятка українських військовослужбовців.

Лідер Національного Корпусу Андрій Білецький багато разів говорив про загрозу для життя солдатського та офіцерського складів нашої армії, яку несе неякісна продукція підприємств президента Петра Порошенка та одного з лідерів Народного Фронту Сергія Пашинського.

«Молот» - це міномети, які виробляють афільовані з Пашинським та Порошенком компанії. Тобто, влада купувала ці міномети сама в себе, не надто турбуючись про їхню якість. Тільки на моїй пам’яті було більше десяти летальних випадків під час вибухання цієї «зброї». Винуватці зазвичай прикривалися тим, що причиною цих трагічних інцидентів є не недопрацювання виробника, а людський фактор. Тобто солдат сам винен в тому, що державі продали непотрібну, показушну річ», - сказав Білецький під час спілкування с громадою Черкащини в липні 2018 року.

Звичайно, за загублені життя наших військових від своєї ж власної зброї не поніс відповідальності жоден дотичний до виготовлення «Молотів» високопосадовець. Вираз «кругова порука» був надто очевидний в цій ситуації для того, щоб його проголошувати вголос. Так, якісь формальні перевірки проводились, але, як завжди буває з «великими людьми», для порушення кримінальної справи бракувало доказів. Там, де потрібно сховати свої злочини, українські політики та чиновники вміють працювати ідеально та шити «білими нитками». Тим цінніша інформація, що була оприлюднена 13 вересня інтернет-виданням UA1.

За інформацією видання глава Рахункової палати України Валерій Пацкан (призначений на посаду прямо з лав президентської фракції «Блоку Петра Порошенка») доручив перевірку заводу «Маяк», який входить до концерту «Укроборонпром» та випускає «Молоти», такій собі панянці на ім’я Ірина Іванова. Колишнє місце роботи Іванової – посада головного консультанта парламентського комітату з національної безпеки і оборони.

Головою цього комітету є все той же Сергій Пашинський, ініціатор виробництва мінометів «Молот», які неодноразово призводили до загибелі військових.

Відомо, що Пашинський особисто привів до комітету Іванову і поставив співробітників секретаріату перед фактом призначення її головним консультантом комітету. За інформацією джерела видання UA1, вся документація щодо "Укроборонпрому" йшла виключно через неї. За чарівним збігом обставин приблизно у цей же час в сім'ї Іванової з'являється дорогий позашляховик Mazda CX9.

Після низки конфліктів зі співробітниками комітету з нацбезпеки Іванова стала одним з кандидатів від "Народного фронту" в члени Рахункової палати. У березні 2018 року парламент затвердив її на цій посаді.

У липні Іванову призначають аудитором заводу «Маяк», що виробляє міномети «Молот», і вона не знаходить жодних порушень. А через місяць, до річниці Незалежності України, Ірина Іванова отримує звання заслуженого економіста України.

В нормальних країнах, де працює закон, подібні «збіги» називають конфліктом інтересів, протизаконним лобізмом та й взагалі корупцією. В сучасній же Україні це – звична практика. Проте жодний пашинський в цій державі не повинен забувати, що не тільки палиця, але й молот може мати два кінці – ніщо не забувається і не всі сліди можна заховати. Після невідворотної зміни влади, коли в Україні запанує український порядок, винні у загибелі наших військових корупційні покидьки змушені будуть відповідати. А поки що спостерігаємо, збираємо інформацію та готуємося - скоро слово за нами.

placeholder+image

16 січня – день пам'яті українських захисників Донецького аеропорту – «Кіборгів»

"Кіборги" у 2015 році у запеклих боях 242 дні тримали оборону ДАП. Таке прізвисько військові отримали за неймовірну...

placeholder+image

Сергій Коротких сьогодні о 21:00 стане гостем програми Vласть vs Vлащенко

Про державні таємниці та гучні розслідування, про життєвий шлях, добровольчий рух та Путіна. Найгостріші питання від...

placeholder+image

Одеса перетворилась у південну кримінальну республіку, непідконтрольну Києву

Національний Корпус Одеси разом з одеситами та іншими громадськими організаціями провели мітинг під мерією міста. Ми...

16 січня – день пам'яті українських захисників Донецького аеропорту – «Кіборгів»

Сергій Коротких сьогодні о 21:00 стане гостем програми Vласть vs Vлащенко

Одеса перетворилась у південну кримінальну республіку, непідконтрольну Києву

Національний Корпус влаштував свято для дітей в Богодухові

Святослав Сірий: Національний Корпус створює умови для розвитку молоді

Перемога в Миколаєві: спорткомплекс «Зоря» буде збережено!

Олег Петренко: На Україну чекає брудна виборча кампанія з великою кількістю порушень

Перемога Нацкорпусу: замість незаконної парковки на Троєщині таки буде дитсадок

З Маланкою! Нацкорпус організував перший різдвяний вертеп у Кривому Розі

Забудова з порушенням усіх норм в історичному ареалі Дніпра заблокована Національним Корпусом. Вимагаємо законного проекту будівництва

Керівник НК Маріуполь розповів про курси самооборони для жінок в ефірі телеканалу МТВ

Цей день в історії України: 11 січня 1913 року народився Василь Кук — останній головнокомандувач УПА

Порожні обіцянки: як олігархічні партії обдурюють українців

Вперше в Україні: суд засудив сепаратиста з Кривого Рогу, який здійснив наругу над державним символом

Ілюзія декомунізації: як слабка влада імітує боротьбу з ворогами

Удар по труханівскій мафії в Одесі: Нацкорпус слідкує за розвитком подій

Голова осередку НК в Енергодарі ввійшов до списку найвпливовіших чоловіків міста

Ukrainian Kickboxing Series OPEN CUP - 2018: Наші – найкращі!