placeholder+image

Русь: хто спадкоємець, а хто окупант

Про історію великої фальсифікації, яка породила такий моветон як «Російська держава», писано-переписано тисячі праць. Але надзвичайно мало з їхнього числа фокусуються на процесі розвитку справжньої Русі після монгольської навали, тож зараз ми спробуємо коротко розкласти по поличках питання спадкоємності Русі та послідовної брехні московитів на шляху до крадіжки нашої історії.

В сучасній історіографії прийнято вважати, що кінцем єдиної Русі є 1241 рік - рік падіння Києва. Але насправді в той час Київ грав роль вже суто символічну, адже 42 роки перед його крахом на західних теренах Русі зародилася держава, яка по праву може вважатися єдиним повноправним наслідником величі часів Святослава та Володимира, а саме, Держава Романовичів, інколи помилково названа Галицько-Волинським князівством.

За 150 років існування об‘єднаної держави Романовичі не лише зберегли традиції Русі, але й досягли неймовірного прогресу у розвитку країни - князівство було проголошено Королівством Русь, здобуло власну митрополію, здолало зовнішніх ворогів, крім того, розвивалася культура та технології - у Руському Королівстві вперше на Русі почали будувати кам‘яні замки та світські будівлі! І це все в час, коли хвалені Новгород та Москва були улусами Золотої Орди.

На жаль, галицький королівський дім на початку ХІV сторіччя згас, на зміну Романовичам прийшли П‘ясти. Та і вони не протрималися на троні надовго - Юрія ІІ Болеслава отруїли бояри, а між Литвою та Польщею розпочалася війна за руську спадщину. На жаль, наймогутніше в історії України державне утворення було розділене між двома державами - але саме литовський період став новим розквітом Української Нації.

За час існування Великого Князівства Литовського, Руського і Жематійського на території України певний період зберігалися удільні князівства з великим рівнем автономії, руська шляхта була елітою держави, а руська культура панувала та вважалася найрозвинутішою навіть при дворі Великого Князя. Навіть руська мова (давньоукраїнська) була офіційною мовою діловодства у Князівстві до 1796!

Проте, причиною краху цього розквіту стали зовсім не московити і не поляки, а несвідомі українці. Звичайно, певний тиск на українську автономію з боку Варшави здійснювався, але ніхто не змушував українську еліту зпольщуватися та зраджувати традиції предків. Поразка української державності у Новий Час прийшла не ззовні, а зсередини, і ця проблема стосується не лише ВКЛ, а й Гетьманщини. Звичайно, у цей час народилися найвидатніші герої нашої Нації, але зазвичай проти них виступали не лише зовнішні вороги, а в першу чергу співвітчизники.

Історія циклічна і має стати для нас уроком і заповіддю - лише консолідувавшись під одним стягом, забувши про внутрішні чвари, ми повернемо собі колишню могутність та ім‘я, яке у нас вкрала Москва.

placeholder+image

Андрій Білецький: Ми станемо національним щитом у парламенті

Про війну, полк «Азов», мрії та майбутні вибори лідер Національного Корпусу Андрій Білецький розповів у великому...

placeholder+image

Пам'яті Героїв: видовищний турнір "Хоробрі Серця 3" відбувся у Дніпрі

Відкритий спортивний турнір з панкратіону ''Хоробрі Серця 3", приурочений до четвертої річниці Широкинської...

placeholder+image

Національний Корпус вшанував Героїв Небесної Сотні

Сьогодні, 20 лютого, у День Героїв Небесної Сотні, представники центрального штабу Національного Корпусу поклали квіти...

Пам'яті Героїв: видовищний турнір "Хоробрі Серця 3" відбувся у Дніпрі

Андрій Білецький: Ми станемо національним щитом у парламенті

Національний Корпус вшанував Героїв Небесної Сотні

Органи радянської безпеки проти українського національного Руху - лекція Юрія Михальчишина

18-20 лютого Україна вшановує Героїв Небесної Сотні

Відкриття Ambros HUB у Черкасах: відео

Ексклюзивне інтерв’ю з Андрієм Білецьким у журналі «TV-Парк» вже завтра у продажу!

Андрій Білецький про перші кроки націоналістів у розбудові економіки

Уже за кілька годин молодіжний хаб імені Сергія Амброса відкриє свої двері для черкащан

У Києві Нацкорпус долучився до відзначення Дня заснування Японської держави

Хроніки злиднів, або як Донбас сам себе поставив на коліна

Ambros HUB: Національний Корпус відкрив молодіжний центр в пам'ять про побратима-азовця

Четверта річниця Широкинської операції: відео

На Софійські площі у Києві розпочалось відзначення 4 річниці Широкинської наступальної операції

Широкинська наступальна операція: відзначення 4 річниці в КМП "Патріот" у Києві

Над Білоруссю нависла реальна загроза поглинання Москвою

Підтримаймо наших побратимів до Громадської ради при Мінветеранів!

Андрій Білецький: Для перемоги України маємо прибрати ті фактори, які не дають країні бути успішною