placeholder+image

Порожні обіцянки: як олігархічні партії обдурюють українців

Всім добре відомо, як під час передвиборчої кампанії політики обіцяють золоті гори, щоб лише отримати заповітні відсотки в результаті голосування. Однак, потрапивши до парламенту, усі свої обіцянки вони забувають та не підтримують законопроекти, що відповідають передвиборчій програмі їхньої політсили.

Яскравий тому приклад – партія «Батьківщина». У передвиборчій програмі цієї політичної сили є такий пункт: «Запровадити власні санкції проти Росії, добитися її визнання країною-агресором і спонсором тероризму, ДНР, ЛНР – терористичними організаціями». Однак, усі 19 депутатів парламентської фракції на чолі із Тимошенко прогуляли голосування за постанову щодо засудження агресії Російської Федерації проти України.

Так само всі депутати «Батьківщини» були відсутні на голосуванні закону щодо додаткових гарантій у сприянні працевлаштуванню учасників бойових дій, хоча у передвиборчій програмі обіцяли «надати бійцям АТО статус учасників бойових дій, достойні зарплати й пільги».

«Блок Петра Порошенка» обіцяв запровадити парламентські вибори за «відкритими списками». Однак, коли відповідний законопроект поставили на голосування у Раді, його підтримало менше, ніж 45% фракції.

Також представники партії, всупереч програмним обіцянкам, проголосували за скасування конкурсів на посади губернаторів, намагались скасувати кримінальну відповідальність за незаконне збагачення та були авторами поправок про відтермінування кримінальної відповідальності за брехню в деклараціях.

«Радикальна партія» Ляшка має свою особливість – частина депутатів регулярно відсутня на голосуваннях навіть тих законів, ініціаторами яких є їхні однопартійці.
Це стосувалось, наприклад, і законопроекту щодо децентралізації авторства Ляшка і Галасюка. На фінальному голосуванні за проект закону були відсутні п’ятеро «радикалів», а ті, що були на голосуванні – не підтримали закон.

В програмі «Радикальної партії» є обіцянки забезпечити конфіскацію та націоналізацію майна корупціонерів і олігархів - спонсорів сепаратизму, а також гасла про боротьбу з корупцією. Однак, створення Вищого антикорупційного суду підтримали тільки двоє «ляшківців». Загалом, третина «Радикальної партії» не голосує за закони, що відповідають програмним положенням політсили.

«Опозиційний блок» у своїй передвиборчій програмі обіцяв «викоренити корупцію» і «ліквідувати тендерну мафію в країні». Однак, Опоблок не дав жодного голосу за закон, що визначав нові правила державних закупівель і запускав систему електронних торгів ProZorro.

Нуль голосів від опоблоківців отримали закони, які регулюють діяльність нових антикорупційних органів: Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Національного антикорупційного бюро і Нацагентства з питань запобігання корупції, а також проект закону про спецконфіскацію.

placeholder+image

Нацкорпус прийшов під Раду з вимогою ухвалити мовний закон

Національний Корпус разом з Національними Дружинами вже під Радою, де сьогодні депутати у другому читанні...

placeholder+image

Верховна Рада підтримала мовний закон!

Сьогодні у другому читанні 278-ма голосами «За» Верховна Рада підтримала закон "Про забезпечення функціонування...

placeholder+image

Андрій Білецький: Новообраний президент має змінити переговорний формат, а не рухатись в російську пастку

Лідер Нацкорпусу про безальтернативність мінських угод, видачу російських паспортів ОРДЛО та завдання у цьому...

Нацкорпус прийшов під Раду з вимогою ухвалити мовний закон

Верховна Рада підтримала мовний закон!

Андрій Білецький: Новообраний президент має змінити переговорний формат, а не рухатись в російську пастку

Андрій Білецький підтримав мовний закон

Історичне рішення: закон про мову

Голова Миколаївського НК Денис Янтар в ефірі ТРК «НІС-ТВ»

Андрій Білецький: Зеленський має довести до кінця розслідування корупції в оборонці

Національний Корпус вимагає ухвалення мовного закону

Трагічно загинула активістка Національного Корпусу Ніна Ходзевич

У Харкові відбувся турнір з ножового бою серед учасниць проекту "Білі янголи"

Анонс! Сьогодні о 19:00 Андрій Білецький в прямому ефірі програми "44 хвилини"

У львівському коледжі, цитуючи Сталіна, агітують проти Нацкорпусу

Керівник прес-служби НК Роман Чернишев в ефірі телеканалу "ZIK"

Андрій Білецький про підсумки виборів та завдання націоналістів

Порушення в Запоріжжі: відсутні контрольні талони в урнах

Порушення таємниці голосування в Нікополі

Замінування виборчої дільниці в Нікополі

Цілодобовий моніторинг виборчого процесу від Національного Корпусу