placeholder+image

Ілюзія декомунізації: як слабка влада імітує боротьбу з ворогами

Вже довгий час соціологи пророкують комуністичній партії крах, але це пророцтво ніяк не збувається, і, чи то через недосконалість закону, чи через масову байдужість до радянської символіки та гасел, прихильники радянського вождя повертаються в облюбовані крісла народних обранців.

Цього тижня КПУ провела партійний з'їзд під час якого висунула у кандидати в президенти відвертого українофоба Петра Симоненка. "А як же закон про декомунізацію та заборона комуністичної партії?" - запитає читач.

І дійсно, протягом останніх років інформаційне поле було насичене інформацією про заборону діяльності комуністичної партії, але не завжди все так очевидно, як може здаватися. Розгляньмо, як же розвивалася історія із забороною КПУ.

На початку травня 2014 року на той момент в. о. президента України Олександр Турчинов попросив Мін'юст перевірити КПУ на предмет законності і заявив про можливість її заборони. Причина – "можлива участь та активна підтримка проросійських акцій на Південному Сході України". Деяких членів КПУ звинуватили в підтримці сепаратистів "ДНР" і "ЛНР".

Міністерство юстиції та Державна реєстраційна служба звернулися до суду з проханням розглянути можливість заборони діяльності КПУ на території України. Паралельно Верховна Рада України приймає Закон "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їх символіки", який набув чинності в травні 2015 року.

16 грудня 2015 року Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Мін'юсту про заборону КПУ, однак 28 грудня 2015 року комуністи оскаржили це рішення в Апеляційному суді. В той самий час 46 народних депутатів з колишньої Партії регіонів роблять подання до Конституційного суду України щодо визнання закону про декомунізацію "таким, що не відповідає Конституції".

У відповідь на закон про декомунізацію (на випадок заборони КПУ) компартія створює Всеукраїнську громадську організацію "Левый марш: труд, зарплата, защита" та міняє емблему: серп і молот - на зірку.

25 січня 2016 року Вищий адмінсуд відмовив КПУ у розгляді касації.
Але рішення суду про заборону КПУ не набрало чинності. Річ у тім, що Апеляційний суд призупинив провадження у справі до розгляду запиту народних депутатів щодо конституційності закону про декомунізацію Конституційним судом.

Тобто, через судову колізію комуністична партія України офіційно не заборонена, продовжує свою діяльність, досі має свої парторганізації у 22 регіонах України, а її представники можуть брати участь у виборах під виглядом ребрендингу та видозміненої символіки.

Отже, декомунізація змінила вигляд українських міст, з вулиць зникла комуністична символіка, назви і радянські пам'ятники. Але українські комуністи нікуди не поділися. Вони підпільно проводять збори обласних організацій і "науково-практичні" конференції, приймають до своїх лав нових членів і навіть подають фінансові звіти до Національного агентства з питань запобігання корупції.

placeholder+image

Олег Петренко в ефірі 112 каналу

Народний депутат України, кандидат від об’єднаних націоналістів ВО «Свобода» Олег Петренко в ефірі програми «LIVE» на...

placeholder+image

Андрій Білецький: Повернення проспекту Жукова – це прапор сепаратизму, який Кернес піднімає над Харковом

Рішення про повернення Харкову проспекту імені Жукова – це жахливий крок з точки зору історичної справедливості. Про...

placeholder+image

Андрій Білецький: Треба дбати про власну країну, а не інтереси Сходу чи Заходу

Без розвинутої економіки не можна отримати сильні й професійні збройні сили. Про це в ефірі ток-шоу «Пульс» на каналі 112...

Олег Петренко в ефірі 112 каналу

Андрій Білецький: Повернення проспекту Жукова – це прапор сепаратизму, який Кернес піднімає над Харковом

Андрій Білецький: Треба дбати про власну країну, а не інтереси Сходу чи Заходу

Друга зміна табору «Азовець» розпочалась!

Повернення проспекту Григоренка назву на честь Жукова - вороже Україні рішення

Як проросійські сили зміцнюють позиції в Україні

Андрій Білецький: Ця Рада зробить все, щоб провалити новий виборчий кодекс

Анонс: Андрій Білецький в ефірі ток-шоу «Пульс» на 112 каналі

5 років звільненню Маріуполя. Відео

Ківалов зігнав студентів на мітинг в Одесі

Андрій Білецький: Націоналісти проявили себе у реальних справах на користь України

Козацький Дім – масштабний культурно-освітній проект під егідою Національного Корпусу

Андрій Білецький у "Великому інтерв'ю" на 112

5-річчя звільнення Маріуполя: у місті пройшов військовий парад

Фестиваль "Вільний Маріуполь-2019": пряма трансляція

Андрій Білецький: Ми відчували, що це наше місто, тому без вагань йшли в бій за Маріуполь

Команда Нацкорпусу посіла перше місце у турнірі "Сильна Нація"

Андрій Білецький розповів, як націоналісти будуть досягати миру в Україні