placeholder+image

Хроніки злиднів, або як Донбас сам себе поставив на коліна

“Донбас годує всю Україну”, “лише Донбас працює, а всі інші регіони наживаються на його результатах”, “без Донбасу не було б українського бюджету” - саме такі пропагандистські лозунги і тези роками вселялися російськими пропагандистами в голови українців. Створювалося міфічне уявлення про неймовірне збагачення регіону за умови його відокремлення від України. Втім, за п'ять років так званого «самостійного життя» сподівання на різке економічне зростання Донбасу, безмежно великі заробітну платню і пенсію так і залишились мріями для мешканців східного регіону.

За п'ять років окупації російські загарбники та сепаратистські посіпаки грабували регіон, годуючи місцевих мешканців лише пустими обіцянками про світле майбутнє. Лише протягом січня-лютого 2019 року про суттєве згортання виробництва та масове скорочення робочих місць заявили такі два регіональних важковаговики як Докучаївський флюсо-доломітний комбінат та ТОВ “Каргіл” у Донецьку. Зокрема, на сьогодні на Докучаївському підприємстві з п’яти тисяч робочих місць залишилось менше половини.

З лютого на всіх непідконтрольних територіях Донецької області введено обмеження щодо розмірів заробітної плати, максимум якої визначено на рівні 12 тисяч російських рублів (5 тисяч гривень). Втім зазначене рішення окупаційної влади жодним чином не впливає на грошове забезпечення терористів т. зв. “ДНР”. Для інформації, рядовий в 1 АК ЗС РФ отримує від 15 тисяч рублів. І чим не привід для зміни професії чи місця роботи? Разом з тим, попри тривалий в “ДНР” процес переходу мешканців окупованих територій на так звані місцеві паспорти, російські куратори “ДНР” заборонили здійснювати пенсійні виплати на підставі “документів ДНР”.

Крім того, з початку лютого цього року на територію псевдореспубліки заборонено ввезення продукції (товарів), насамперед, продуктів харчування, з позначкою “Зроблено в Україні”. Дозволено ввозити лише овочі, фрукти, гриби та м'ясо вагою до 20 кг кожного найменування. Ну з цього приводу їм можна сказати лише дякую, оскільки наша влада таке рішення так і не спромоглася прийняти.

Втім про весь негатив та критичність ситуації, що склалася на окупованій РФ території Донецької області, російські та підконтрольні Росії місцеві ЗМІ просто мовчать. При цьому останні не забувають інформувати про неймовірні досягнення новообраного “керівництва ДНР” на чолі з Пушиліним. Найкращі результати з “піару” окупаційної влади демонструє “відділ політики адміністрації міста Донецьк”, який очолює колишній заступник міського очільника Донецька Анна Денисенко.

Для прикладу, з метою зниження рівня соціальної напруженості, що виникла в “ДНР” через систематичну заборгованість з виплатою заробітної платні та безробіттям, пушилінська “команда” вдалася до створення таких собі “груп прибиральників”, які залучаються до виконання господарських робіт та отримують замість плати з безробіття в центрах зайнятості, зарплатню у розмірі 2,8 тисячі рублів.

Для забезпечення зайнятості місцевого населення, зокрема, на території колишнього Макіївського ремонтного заводу, налагоджено виробництво мінометних систем для частин і підрозділів 1АК ЗС РФ. Зокрема, на зазначеному підприємстві відновлено роботу двох ливарних та токарного цехів. Особливістю виробництва на окупованих територіях Донецької області продукції військового призначення є те, що окупаційна влада залучає до цього процесу в'язнів, насамперед, макіївської “97 Західної виправної колонії”.

До так званих “досягнень” нової псевдовлади Донбасу також можна віднести і здешевлення з початку лютого в “ДНР” пального марки А-92 і А-95. Станом на сьогодні його вартість складає 42 та 45 рос. руб., що на 2 руб. менше, ніж попереднього місяця. А найбільшим здобутком окупантів стало відкриття в січні у селищі Кальміуське нової в'язниці, де утримуються злочинці з-поміж військовослужбовців ЗС РФ, а також полонені військовослужбовці Збройних Сил України та т.зв. політичні в’язні. Ну чим не колишній СРСР про повернення до якого так мріяли прихильники “русскаго мира”?

Ще одним не менш дієвим аргументом, що має переконати місцевих мешканців у недоцільності повернення Донбасу під контроль України, є діяльність української влади щодо пенсійного забезпечення. Зокрема, кожен український громадянин, який проживає на окупованих територіях, з досягненням пенсійного віку може прибути на підконтрольну Україні територію і представити фіктивну довідку про те, що він нібито працював у цьому регіоні до окупації і оформити українську пенсію. Одночасно відповідну пенсію він оформляє і в “ДНР”. І для чого людям щось міняти, боротися і вмирати за незалежність України, коли вони можуть спокійно жити на дві пенсії.

Виходить, що тепер вся Україна продовжує годувати Донбас, а не він її, як про це говорили путінські пропагандисти. І це вкотре доказує те, що без підвищення рівня життя та зростання економічного розвитку нашої держави ми не зможемо повернути окуповані території.placeholder+image

"Скільки ви вкрали?!" - ветеран Азову звернувся до Порошенка в прямому ефірі

Член Національного Корпусу, екс-командир розвідувальної роти Азову Сергій Коротких (позивний "Боцман") в прямому ефірі...

placeholder+image

Кастова система режиму Порошенка: чому незаконне збагачення більше не злочин

86 млн грн незаконного збагачення Мирослава Продана, екс-заступника Романа Насірова. 17 млн грн витрат Юлії Тимошенко...

placeholder+image

Порохобот на годинку: як збирали масовку на мітинг Порошенка

Блогер Данило Яковлев записав інтерв'ю з людиною, яка взяла участь у проплаченій акції президента Порошенка, що...

"Скільки ви вкрали?!" - ветеран Азову звернувся до Порошенка в прямому ефірі

Кастова система режиму Порошенка: чому незаконне збагачення більше не злочин

Порохобот на годинку: як збирали масовку на мітинг Порошенка

Андрій Білецький: Замість нової армії ми бачимо тільки нові розкрадання

Сутички відбуваються через відсутність комунікації між владою та людьми, - Денис Котенко

Прикарпаття проти Порошенка 19/03/19

Репресії проти Нацкорпусу тривають

Андрій Білецький: відповідь порохоботам

Інтерв’ю з керівником Черкаського осередку Нацкорпусу Дмитром Кухарчуком на телеканалі «Антена».

Андрій Білецький: Порошенко зараз легітимізує хаос в державі

Секретна зброя Нацкорпусу

Анонс! Олександр Алфьоров в ефірі телеканалу "Громадське"

Андрій Білецький в прямому ефірі програми "Події дня з Тиграном Мартиросяном"

Нацкорпус в Полтаві: режим Порошенка вибачився перед патріотами

Представників НК і НД затримали під час візиту президента в Полтаві

Акція "Свинарчуків Порошенка - за ґрати!": вирушаємо до АП

Сотні патрульних авто та тисячі правоохоронців: Влада готується до акції на Майдані

Акція "Свинарчуків Порошенка - за ґрати!" розпочалась на Майдані