placeholder+image

Хабарництво в силових структурах як наслідок кризи державної політики

Протягом червня-липня правоохоронні органи та військова прокуратура України відзвітували про результати роботи у запобіганні корупції в Національній поліції та Збройних Силах України. Переважно це стосувалося справ щодо одержання представниками силових структур неправомірної вигоди у вигляді хабаря.

Останньою “найбільш резонансною” справою у боротьбі з хабарництвом, зокрема Військової прокуратури, стало затримання 9 липня відповідального за організацію охорони колишнього військового аеродрому “Півці” начальника позаштатної комендатури військової частини, підпорядкованої Харківському національному університету Повітряних Сил ЗСУ імені І.Кожедуба. За інформацією прес-служби Військової прокуратури Центрального регіону підозрюваний отримав 3000 грн хабаря за організацію представникам приватного підприємства безперешкодного пропуску на аеродром у Чернігові для проведення змагань з пейнтболу, а також 500 дол. США за сприяння цим же особам надалі в отриманні ділянки там у тривалу оренду.

Можна сказати, що за останніх п'ять років наші правоохоронні органи на цьому напрямі досягли “значних” результатів особливо, якщо це стосується представників низової ланки управління Збройних Сил, Національної поліції тощо. Кількість винесених судами обвинувачуваних вироків відповідним злочинцям в пагонах є незрівнянно більшою, ніж стосовно таких осіб, як “янтарні” Розенблат і Поляков, відомий податківець, а нині кандидат в народні депутати Насіров, розкрадачі українського ОПК Порошенко та його друзі Свинарчуки, а також сірий кардинал цієї ОЗГ Кононенко. І це лише невеликий перелік тих, проти кого ні Генеральна, ні Військова прокуратура не можуть висунути звинувачення.

Це вкотре демонструє гнилість нашої правоохоронної та судової систем, їх підконтрольність олігархам, вищим чиновникам та провладним партійним лідерам. Основне завдання, яке стоїть перед слугами Феміди – захист інтересів їхніх покровителів, а також відволікання уваги суспільства від злочинних дій цих можновладців та ситуації в державі. Про все це експерти Національного Корпусу писали в попередніх матеріалах.

Втім, повернімось до інциденту з хабарником-військовослужбовцем. Спробуймо визначити першопричину відповідного злочину. Одразу хочемо наголосити, що ми ні в якому разі не намагаємося виправдовувати подібні вчинки, а лише визначити основну причину чому прості силовики їх скоюють.

Здавалось би на сьогодні грошове забезпечення військовослужбовців та офіцерів Національної поліції більше від середнього по країні, та й загалом рівень соціального захисту значно вищий, ніж у лікарів і вчителів, втім силовики все одно намагаються збагатитися в незаконний спосіб.

На наш погляд, основною причиною цього є тотальний вплив олігархів на керівництво та тотальна корумпованість державних органів влади, а також цілковита залежність від них судової влади. Саме вседозволеність вищих світу цього і безправність решти спонукає останніх на відповідні злочини. Цілковита байдужість державного керівництва, особливо народних обранців у Верховній Раді України, а також керманичів Міністерства оборони до потреб військовослужбовців. Ставлення наших чиновників до армії та її потреб не змінилося з радянських часів. До сьогодні стосовно військовослужбовців діє принцип неухильного виконання ними всіх обов’язків військової служби. Для заохочення найбільш відданих в армії є винагорода у вигляді “подяки” (безгрошова винагорода і здійснюється в усній формі). До цього можна віднести й невідповідність грошового та матеріального забезпечення ризикам, з якими пов'язана військова служба, особливо в умовах війни, кумівство та зловживання при розподілі житла. Скрутні умови проживання переважної більшості українських силовиків, медичне та соціальне забезпечення сімей поранених і загиблих військовослужбовців. Прикладом цього можна вважати останній випадок організації відпочинку для дітей учасників АТО Коблево Миколаївської області.

Не винятком є суттєва різниця в грошовому забезпеченні між тими, хто воює, і хто сидить в цивільних міністерствах і відомствах чи працює в приватних компаніях. Для прикладу те, що може дозволити купувати бармен з крутого ресторану, не доступно простому офіцеру Збройних Сил.

Все це в комплексі й спонукає представників силових структур, які майже щодня стикаються зі смертю, йти на злочини, шукати шляхи незаконного збагачення, забезпечуючи тим сам себе і своїх близьких в умовах, коли держава від них відвертається.

Запобігання відповідним проявам можливе лише за умови перетворення України на дійсно правову державу, в якій перед законом будуть рівні всі: від президента до простого робітника. Важливу роль в цьому процесі зможе відіграти й турбота відповідних органів влади.

placeholder+image

Депутати "Відродження" отримали російські рублі за зраду у Черкасах

Сьогодні представники Штабу спротиву капітуляції прийшли на сесію Черкаської обласної ради через відверто "ватну"...

placeholder+image

Друзі, гарна новина! Діти із Золотого проведуть вікенд у київському таборі "Азовець"

У суботу, 19 жовтня, 60 дітей із селища Золотого та інших містечок району проведення ООС приїдуть на відпочинок у табір...

placeholder+image

Андрій Білецький: Розведення військ – катастрофа, що зламає всю лінію фронту

Про це в ефірі програми "Prime Скрипін" на каналі "ATR" сказав лідер Національного Корпусу Андрій Білецький. "Питання не...

Депутати "Відродження" отримали російські рублі за зраду у Черкасах

Друзі, гарна новина! Діти із Золотого проведуть вікенд у київському таборі "Азовець"

Андрій Білецький: Розведення військ – катастрофа, що зламає всю лінію фронту

Формула Штайнмаєра заморожена, – Білецький про «маленькі перемоги»

Анонс! Сергій Тамарін в ефірі каналу "Еспресо"

Увага, анонс! Андрій Білецький в програмі "PRIME СКРИПІН"

Мир на умовах ворога?

Андрій Білецький про те, як українська влада буде здавати наші території під час розведення

Вторгнення Туреччини в північну Сирію: уроки та загрози для України

Бойовики обстріляли Золоте (ВІДЕО)

Марш "Ні капітуляції": націоналісти поставили владі ультиматум

Максим Жорін: У Придністров'ї досі стоять російські війська

Анонс! Максим Жорін сьогодні в ефірі телеканалу "ATR"

На Хортиці знищили молоді дуби, висаджені на честь загиблих бійців

Марш «Ні капітуляції» розпочався!

Андрій Білецький: Внутрішньому і зовнішньому ворогам ми протиставимо українську єдність

Наживо! Марш УПА «Захистимо українську землю»

Акція «Захистимо українську землю» в Києві