placeholder+image

Чому Bellingcat упереджено ставиться до діяльності Азовського руху

Останнім часом в українських ЗМІ можна спостерігати нездорову тенденцію до неконструктивної критики й навіть обливання брудом діяльності громадських і політичних структур Азовського руху. Основним приводом для цього стала стаття тенденційного характеру, оприлюднена на інформаційному ресурсі достатньо проукраїнського іноземного інтернет-видання Bellingcat.

Зокрема, у матеріалах одного з його недавніх журналістських розслідувань повідомлялось про фінансування Кабінетом Міністрів України через програми національно-патріотичного виховання нібито українських “неонацистських” організацій. До формувань видання чомусь віднесло складові Азовського руху, насамперед, політичну партію “Національний Корпус” та громадські організації “Цивільний Корпус Азов” і “Юнацький Корпус”.

Що ж стало причиною такого упередженого ставлення Bellingcat до діяльності учасників Азовського руху? Експерти Національного Корпусу спробували розібратися в цьому і ось, що отримали в результаті. Виявляється, що весь негатив Bellingcat у наш бік пов’язаний виключно з авторськими матеріалами Олексія Кузьменка – дописувача цього видання, а також журналіста Української служби “Голосу Америки”. При цьому неприязнь чи точніше сказати ненависть Кузьменка до Азовського руху та українських правих сил йде від його симпатій, а можливо й належності до ЛГБТ-спільноти. Про все це свідчать його непоодинокі матеріали, в яких він відкрито демонструє свою підтримку та захоплення представниками сексуальних меншин. При цьому єдиною перешкодою на шляху “узаконення” в Україні ЛГБТ-руху він називає українські громадсько-політичні структури правого спрямування, зокрема Нацкорпус. Відповідну причину нібито насильства чи ненависті правих журналіст одночасно намагається накладати й на їхню протестну діяльність, забуваючи при цьому про їхню роль в обороні й захисті національних інтересів України під час російської збройної агресії.

Таке упереджене ставлення Bellingcat є нічим іншим, ніж намаганням Кузьменка використати відповідний інформаційний ресурс для спонукання світової спільноти посилити тиск на керівництво України у наданні певних преференцій для ЛГБТ-спільноти. Вимагає він також добиватися і захисту учасників ЛГБТ-руху від нібито загроз радикалізму, що, за його словами, обумовлений наявністю в державі правих сил.

Таким чином поведінку автора, а відповідно і видання, можна оцінити як таку, що не відповідає нормам журналістської етики, а їхні матеріали як замовні, спрямовані на провокування напруження в Україні та дискредитацію патріотично налаштованої частини українського суспільства.
На підтвердження своєї позиції наведемо декілька фактів, зокрема про намагання іноземних експертних кіл сформувати думку про:

- використання Національним Корпусом та іншими громадськими організаціями-учасниками Азовського руху державних коштів, виділених їм в рамках загальнодержавних заходів із патріотичного виховання дітей та юнацтва, нібито для вербування своїх прихильників.

Враховуючи ентузіазм, з яким прихильники ЛГБТ-спільноти намагаються представити себе жертвою в Україні, не дивно, що процес патріотичного виховання молодого покоління українців є неабиякою загрозою для “Прайду”. А хто, як не націоналісти, знають і можуть донести до юнацтва правдиву історію України, ідейні та духовні цінності українського народу, що ґрунтуються на християнській етиці й моралі. Тому “ображені” і поширюють фейки про “вербувальні” табори націоналістів. Про високу оцінку, надану громадськістю та ЗМІ відповідному напрямку діяльності, що розвиває Азовський рух, можна дізнатися за посиланням http://youngcorpus.com/in-media/.

- “радикалізм та неонацизм” українських правих сил, зокрема Національного Корпусу. Відповідний міф про “радикалізм” НК іноземні експерти, зокрема й Кузьменко, намагаються обґрунтувати “агресивністю” дій його представників, сутичками з поліцією під час акцій протесту. За такої позиції радикалами можна назвати всіх учасників подій на Майдані, прихильників та членів інших політичних сил, які виходили на акції протесту. Прикладом цього можна назвати заходи на підтримку Тимошенко під час судового процесу над нею у 2011 році. Не бажають чомусь іноземні журналісти, а також їхні українські колеги називати радикалами учасників цьогорічних акцій протестів у Північній Ірландії, Франції та Грузії, подій грудня 2018 року в іспанській Барселоні. А чим вони кращі за представників Національного Корпусу, які в загальнодоступний спосіб відстоюють свої права та права інших громадян, борються з корупцією та марнотратством у державі. Вигадані звинувачення Азовського руху у нібито переслідуванні представників національних та сексуальних менших є необґрунтованими й недоведеними. Жодного судового вироку у подібних справах не існує.

Наголошуємо, саме завдяки такому упередженому ставленню українських ЗМІ до Національного Корпусу організацію було включено до звіту Бюро з розвитку демократії, прав людини й демократії в США як “група ненависті”. До відома читачів експерти Бюро приймають рішення про включення тієї чи іншої організації до “групи ненависті” винятково на підставі інформації, отриманої від ЗМІ та правоохоронних органів країн перебування.

Щодо “неонацизму”, що нібито проявляється у використанні окремих символів – рун, то це не може слугувати приводом для відповідного звинувачення, а любов до Батьківщини й готовність жертвувати за неї своїм життям не є злочином, а навпаки проявом героїзму і відданості своїй державі.
Як бачимо тенденційність та упередженість більшості іноземних і вітчизняних експертів та експертних кіл обумовлена їхньою необізнаністю з діяльністю українських правих сил, зокрема Нацкорпусу та Азовського руху в цілому. Національний Корпус та інші організації руху завжди відкриті до діалогу та раді бачити у себе представників мас-медіа.

Ми також звертаємося до Олексія Кузьменка з пропозицією ближче познайомитися з Азовським рухом та запрошуємо відвідати представництва Національного Корпусу, літні табори, які організовують для дітей та юнацтва ГО “Цивільний Корпус Азов” та “Юнацький Корпус”. Якщо вас зацікавила відповідна пропозиція – телефонуйте нам за номерами, вказаними на сайті в розділі “контакти”. Сподіваємось, після діалогу з нами ви зміните свою думку щодо Азовського руху та українських правих загалом.

placeholder+image

Земельна капітуляція: Верховна Рада перейшла в опозицію до України | Блог Андрія Білецького

240 голосів проти України. Законопроект про розпродаж української землі все-таки проголосували в першому...

placeholder+image

Нацкорпус заблокував Верховну Раду на знак протесту проти розпродажу землі

Національний Корпус разом з аграріями продовжує протестувати проти ухвалення законопроектів про продаж землі...

placeholder+image

Презентація Західного терену Національного Корпусу

9 листопада у Львові відбулась презентація Західного терену Національного Корпусу. Західний Терен – це об’єднання...

Земельна капітуляція: Верховна Рада перейшла в опозицію до України | Блог Андрія Білецького

Нацкорпус заблокував Верховну Раду на знак протесту проти розпродажу землі

Презентація Західного терену Національного Корпусу

"Ні розпродажу української землі": Нацкорпус долучився до акції аграріїв

Якщо дозволимо продавати нашу землю, станемо народом-вигнанцем, – Ігор Княжанський

Анонс! Юрист НК Віктор Шендибило в ефірі каналу "Еспресо"

Наживо: акція «Ні розпродажу української землі» в Києві

Ні розпродажу української землі: Нацкорпус разом з аграріями пікетує Верховну Раду

Компанії Ротшильда і Сороса стоять у черзі на купівлю української землі, - Дмитро Кухарчук

Ні розпродажу землі: Нацкорпус вийшов на підтримку аграріїв по всій Україні

Ні розпродажу української землі: заява Національного Корпусу

Білецький: Заходу потрібна капітуляція України, щоб безпечно скуповувати українську землю

Анонс! Речник НК Олександр Алфьоров на 4 каналі

Корупція в оборонці: чому досі не сидять Свинарчуки

Анонс! Олександр Алфьоров в гостях каналу "Еспресо"

Блокада заводу «Мікрон» триває

У Львові презентують Західний терен Нацкорпусу

Анонс! Юрист Нацкорпусу Віктор Шендибило в ефірі каналу "Еспресо"