placeholder+image

Блокада Донбасу по-порошенківськи, або Родердам+ в дії

15 березня 2017 року Рада національної безпеки та оборони України прийняла рішення тимчасово припинити переміщення вантажів через лінію розмежування в зоні збройного конфлікту на Донбасі. Винятком залишились лише гуманітарні вантажі українських і міжнародних гуманітарних організацій.

Того ж дня, коментуючи відповідні рішення, Порошенко заявив: "Ми не могли прийняти продукцію із захоплених, вкрадених виробництв, і ситуація вимагала рішучих і швидких дій. І це перша мотивація, яка повністю забороняє переміщення товарів (а це були в основному тільки товари цих українських підприємств) через лінію розмежування. Підкреслимо, що йдеться не лише про три переїзди, де стояли ці піарівські редути, а по всій території: автомобільні, залізничні та інші шляхи сполучення, які не дозволяють здійснювати переміщення товарів".

Здавалось би кремінь-президент сказав, як відрізав. Насправді, ці слова та й дії головного конституційного органу з питань координації та контролю діяльності інститутів виконавчої влади у сфері нацбезпеки й оборони країни стали лише ширмою. Вона замаскувала весь контрабандний потік з окупованих частин Донецької й Луганської областей товарів, насамперед вугілля, що видобувалось та продовжує видобуватися на шахтах Ріната Ахметова.

Як виявилось пізніше, головною метою цих заходів стало обґрунтування правомірності та доцільності введеної в дію Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, методики формування ціни на паливну складову (вугілля) при виробництві електроенергії теплових електростанцій в Україні, більш відомою під назвою “Ротердам+”. Втім реальність засвідчила лише те, що відповідне рішення було прийняте в інтересах українських олігархічних кіл, президента та його оточення.

Вдало приховувати весь контрабандний потік Порошенку допомагало перебування його на посаді Верховного головнокомандувача, рішення якого обов'язкові для всіх захисників України. Заявив президент, що контрабанди немає – значить немає, а всі ешелони, що прибувають з окупованого Донбасу на підконтрольну Україні територію, зокрема, й під маркою “Российских железных дорог”, йдуть виключно на благо держави. Зауважмо, що Україна від цього процесу отримала лише двох олігархів, які в умовах війни спромоглися не тільки зберегти свої статки, але й збільшити їх в десятки разів.

Мабуть, саме через це головним козирем президентської компанії Порошенка і стали лозунги про “Недоцільність зміни Верховного головнокомандувача” та “Як Верховний головнокомандувач Збройних Сил України Петро Порошенко – це найкраща кандидатура”. Разом з тим, вагони з ахметовським вугіллям з окупованих територій Донецької й Луганської областей продовжують курсувати через лінію розмежування, а фінансові активи Порошенка, Ахметова та їхнього оточення – збільшуватися завдяки “Ротердам+” та спустошенням кишень простих українців. Підтвердженням цьому, виявлений 9 квітня на залізничній станції Слов’янська черговий ешелон з вугіллям у вагонах, що належать ВАТ “Российские железные дороги”, зокрема російському акціонерному товариству “ТАЛТЕК” (фото).

placeholder+image

Чому Bellingcat упереджено ставиться до діяльності Азовського руху

Останнім часом в українських ЗМІ можна спостерігати нездорову тенденцію до неконструктивної критики й навіть...

placeholder+image

Турнір з ММА «Right Choice Cup» за підтримки Максима Жоріна пройшов у Києві

Нещодавно в Києві на Оболонській набережній за підтримки кандидата в народні депутати по 217 округу Максима Жоріна...

placeholder+image

Андрій Білецький: Сім іноземних добровольців отримали громадянство – це перемога націоналістів

Народний депутат та кандидат від об’єднаних націоналістів ВО «Свобода» Андрій Білецький у своєму телеграм-каналі...

Чому Bellingcat упереджено ставиться до діяльності Азовського руху

Турнір з ММА «Right Choice Cup» за підтримки Максима Жоріна пройшов у Києві

Андрій Білецький: Сім іноземних добровольців отримали громадянство – це перемога націоналістів

Справа Вишинського – екзамен для української влади на відповідність національним інтересам

«Ціна незалежності»: прем'єра біографічного кінофільму про Андрія Білецького

Анонс! Андрій Білецький сьогодні в ефірі телеканалу "Наш"

Білецький розповів, що буде, якщо Зеленський піде на зраду національних інтересів

Підтримай об'єднаних націоналістів: Юрій Михальчишин, округ 115

Facebook заблокував сторінки полку «Азов» за патріотичні публікації

Підтримай об'єднаних націоналістів: Михайло Гресько, округ 85

Анонс! Сергій Тамарін в ефірі 4 каналу

Зірки футболу Зозуля й Селезньов підтримали кандидата в нардепи від Нацкорпусу по 27 округу

Анонс! Олександр Алфьоров сьогодні в гостях на Еспресо-TV

Підтримай об'єднаних націоналістів: Максим Жорін, 217 округ

Націоналісти на захисті закону про декомунізацію

Декомунізація буде! Націоналісти пікетують Конституційний суд

Білецький: Якби мене спитали, кому б я хотів набити обличчя, то це буде Медведчук

Андрій Білецький запропонував альтернативу Євросоюзу