placeholder+image

Блокада Донбасу по-порошенківськи, або Родердам+ в дії

15 березня 2017 року Рада національної безпеки та оборони України прийняла рішення тимчасово припинити переміщення вантажів через лінію розмежування в зоні збройного конфлікту на Донбасі. Винятком залишились лише гуманітарні вантажі українських і міжнародних гуманітарних організацій.

Того ж дня, коментуючи відповідні рішення, Порошенко заявив: "Ми не могли прийняти продукцію із захоплених, вкрадених виробництв, і ситуація вимагала рішучих і швидких дій. І це перша мотивація, яка повністю забороняє переміщення товарів (а це були в основному тільки товари цих українських підприємств) через лінію розмежування. Підкреслимо, що йдеться не лише про три переїзди, де стояли ці піарівські редути, а по всій території: автомобільні, залізничні та інші шляхи сполучення, які не дозволяють здійснювати переміщення товарів".

Здавалось би кремінь-президент сказав, як відрізав. Насправді, ці слова та й дії головного конституційного органу з питань координації та контролю діяльності інститутів виконавчої влади у сфері нацбезпеки й оборони країни стали лише ширмою. Вона замаскувала весь контрабандний потік з окупованих частин Донецької й Луганської областей товарів, насамперед вугілля, що видобувалось та продовжує видобуватися на шахтах Ріната Ахметова.

Як виявилось пізніше, головною метою цих заходів стало обґрунтування правомірності та доцільності введеної в дію Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, методики формування ціни на паливну складову (вугілля) при виробництві електроенергії теплових електростанцій в Україні, більш відомою під назвою “Ротердам+”. Втім реальність засвідчила лише те, що відповідне рішення було прийняте в інтересах українських олігархічних кіл, президента та його оточення.

Вдало приховувати весь контрабандний потік Порошенку допомагало перебування його на посаді Верховного головнокомандувача, рішення якого обов'язкові для всіх захисників України. Заявив президент, що контрабанди немає – значить немає, а всі ешелони, що прибувають з окупованого Донбасу на підконтрольну Україні територію, зокрема, й під маркою “Российских железных дорог”, йдуть виключно на благо держави. Зауважмо, що Україна від цього процесу отримала лише двох олігархів, які в умовах війни спромоглися не тільки зберегти свої статки, але й збільшити їх в десятки разів.

Мабуть, саме через це головним козирем президентської компанії Порошенка і стали лозунги про “Недоцільність зміни Верховного головнокомандувача” та “Як Верховний головнокомандувач Збройних Сил України Петро Порошенко – це найкраща кандидатура”. Разом з тим, вагони з ахметовським вугіллям з окупованих територій Донецької й Луганської областей продовжують курсувати через лінію розмежування, а фінансові активи Порошенка, Ахметова та їхнього оточення – збільшуватися завдяки “Ротердам+” та спустошенням кишень простих українців. Підтвердженням цьому, виявлений 9 квітня на залізничній станції Слов’янська черговий ешелон з вугіллям у вагонах, що належать ВАТ “Российские железные дороги”, зокрема російському акціонерному товариству “ТАЛТЕК” (фото).

placeholder+image

Нацкорпус прийшов під Раду з вимогою ухвалити мовний закон

Національний Корпус разом з Національними Дружинами вже під Радою, де сьогодні депутати у другому читанні...

placeholder+image

Верховна Рада підтримала мовний закон!

Сьогодні у другому читанні 278-ма голосами «За» Верховна Рада підтримала закон "Про забезпечення функціонування...

placeholder+image

Андрій Білецький: Новообраний президент має змінити переговорний формат, а не рухатись в російську пастку

Лідер Нацкорпусу про безальтернативність мінських угод, видачу російських паспортів ОРДЛО та завдання у цьому...

Нацкорпус прийшов під Раду з вимогою ухвалити мовний закон

Верховна Рада підтримала мовний закон!

Андрій Білецький: Новообраний президент має змінити переговорний формат, а не рухатись в російську пастку

Андрій Білецький підтримав мовний закон

Історичне рішення: закон про мову

Голова Миколаївського НК Денис Янтар в ефірі ТРК «НІС-ТВ»

Андрій Білецький: Зеленський має довести до кінця розслідування корупції в оборонці

Національний Корпус вимагає ухвалення мовного закону

Трагічно загинула активістка Національного Корпусу Ніна Ходзевич

У Харкові відбувся турнір з ножового бою серед учасниць проекту "Білі янголи"

Анонс! Сьогодні о 19:00 Андрій Білецький в прямому ефірі програми "44 хвилини"

У львівському коледжі, цитуючи Сталіна, агітують проти Нацкорпусу

Керівник прес-служби НК Роман Чернишев в ефірі телеканалу "ZIK"

Андрій Білецький про підсумки виборів та завдання націоналістів

Порушення в Запоріжжі: відсутні контрольні талони в урнах

Порушення таємниці голосування в Нікополі

Замінування виборчої дільниці в Нікополі

Цілодобовий моніторинг виборчого процесу від Національного Корпусу