Білецький: Після пандемії настане час закритих національних економік

14.04.2020, 14:04

Ухвалені зміни до держбюджету свідчать про те, що це – «бюджет без стратегії», «бюджет дефіциту» та «бюджет «ручника». Таку думку висловив лідер Національного Корпусу Андрій Білецький на власному youtube-каналі, коментуючи зміни до бюджету, ухвалені напередодні Верховною Радою України.

«Виходячи з незрозуміло яких даних було прийнято бюджет. Чи враховує цей бюджет форс-мажори такі, як пандемія, друге коло епідемії у вересні-жовтні? Чи враховує, за яких обставин відновиться попит на металургію? А якщо він не відновиться? А металургія це 30 % українського експорту», – зазначив політик.

Він також додав, що враховуючи зростання безробіття в Європі, яке спричинить медична, а потім економічна кризи, виникають великі сумніви чи знайдуться там робочі місця для українських заробітчан.

«Минулого року заробітчани переказали в Україну 14 млрд доларів. Тепер же, замість 14 млрд доларів у нас в країні буде декілька мільйонів нових безробітних. Чи враховує цей бюджет такі форс-мажори? Не враховує», – констатував Білецький.

Лідер Нацкорпусу висловив думку про те, що цей бюджет буде ще неодноразово переголосований, тому що «в ньому немає жодного плану виходу держави з кризи власними коштами, не за рахунок МВФ».

Зовнішній борг, зауважив політик, доведеться віддавати десятиліттями.

«Людям треба розуміти, що це 298 млрд боргу, які будуть взяті в цьому році, не в гривнях, а в доларах, і віддавати їх доведеться в доларах нашим дітям», – сказав він.

Коментуючи створення стабілізаційного фонду для боротьби з коронавірусом, в який заклали 64,9 млрд грн, Білецький зауважив, що такий режим «ручника» призведе лише до розкрадання коштів.

«Це режим, під час якого ти кладеш більше 60 млрд доларів у так званий стабілізаційний фонд, який не йде через жодні системи тендерів, ні через систему «ProZorro». Він йде за прямими розпорядженнями Кабінету міністрів України. «Ручник» в Україні призводив завжди до одного – до дерибану, тому я прогнозую, що він буде роздерибанений», – сказав він.

За словами політика, про відсутність стратегії свідчить і документ, що називається «стратегією уряду Шмигаля», де «нема жодної цифри, лише набір «благих пожеланий» в стилі Горбачова».

«Шмигаль обіцяв створити 500 робочих місць у травні, при тому, що є всі шанси, що у травні триватиме карантин. Такі заяви не ризикує робити, ані Ангела Меркель, ані Макрон, ані Сіндзо Абе, ані Трамп», – зазначив Білецький.

Лідер Нацкорпусу висловив переконання у тому, що Україна повинна мати стратегію виходу зі стану країни – колонії світу, адже жодні кредити не врятують країну, «яка рухається без стратегії в нікуди».

«Коли закінчиться пандемія – світ буде абсолютно іншим в економічному плані, значно жорсткішим, де буде менше вільного ресурсу. Це буде світ національних закритих економік зі значно більшою конкуренцією за зовнішні ринки», – наголосив лідер НК.

Економічна стратегія країни, зазначив Білецький, має опиратись на пріоритетні галузі економіки, однією з яких є агропромисловий комплекс.

За його словами, якщо країна буде системно вкладатись в АПК, він швидко підвищить свої показники, що дасть країні ресурс для наступних кроків – переходу від сировинної до переробної економіки та новітньої індустріалізації.

Детальніше – дивіться у відео: https://youtu.be/3BKjbwBzxGs

Поділитись