“Зе” капітуляція?

17.09.2019, 09:09

Тривалий час Зеленський приховував від українців своє бачення встановлення “миру” в країні. Лунали абстрактні популістичні фрази без жодної конкретики. Однак, вже минулої п’ятниці голова МЗС Вадим Пристайко трішки відхилив завісу. Він заявив про бажаність реалізації так званої “формули Штайнмаєра”. Фактично мова про капітуляцію України.

Формула Штайнмаєра — це план “примирення” на вигідних Москві умовах від колишнього міністра закордонних справ, а нині президента ФРН. Він передбачає легалізацію терористичних утворень т.зв. “ДНР-ЛНР” в українському правовому полі через закріплення в Конституції особливого статусу ОРДЛО.

За формулою Штайнмаєра це має відбутися після “демократичних виборів” на окупованій території. При цьому план німецького можновладця не містить положень про виведення російських військ та здачу зброї колаборантами перед волевиявленням. Тобто “псевдовибори” під дулами автоматів окупантів, вочевидь, цілком підходять німецьким друзям Кремля.

У своїй заяві 13 вересня Вадим Пристайко наголосив, що Україна “повинна” виконати план Штайнмаєра, адже цей концепт “узгодили” попередники (!). Це абсолютна нісенітниця, позаяк жодного юридичного затвердження “формули” німецького приятеля Москви не було, а усна згода Порошенка й Клімкіна немає жодної правової сили. Саме тому сьогодні Кремль прямим текстом вимагає від України зафіксувати на папері підтримку плану Штайнмаєра. Схоже, голова вітчизняного МЗС вирішив підіграти агресору.

Прикметно, що Вадим Пристайко ще 2016 року, обіймаючи посаду заступника Клімкіна, стверджував, що єдиний шлях до “мирного врегулювання” – це завести амністованих терористів до Верховної Ради, уряду та визнати їхню владу на місцях: https://www.youtube.com/watch?v=Yj6K-p-a-1g.

Ясна річ, що це була не лише його персональна позиція, а точка зору тодішньої влади. Нагадаємо, на початку 2016 року Порошенко прагнув реалізувати капітулянтські угоди через план Мореля. Однак, тоді супротив націоналістів та небайдужих пасіонаріїв змусив владу відступити.

Очевидно, що сьогодні Вадим Пристайко просто озвучує офіційну позицію команди влади, яка впевнено крокує шляхом Порошенка до здачі національних інтересів. Це виклик для усієї патріотичної громадськості.

Не допустити капітуляції України через легалізацію терористів у владі має бути завданням № 1 для кожного українця. Націоналісти будуть рішуче протидіяти будь-яким намаганням поставити Україну на коліна перед Кремлем. Ми не допустили капітуляції у 2016 році, не допустимо й сьогодні.

Поділитись