placeholder+image

Відбувся робочий візит представників Національного корпусу до Литви

На запрошення наших литовських партнерів з організації «LDK palikuonys» та її керівника, хорошого друга Національного Корпусу Gediminas Armonavicius, двоє представників нашого руху Олександр Чупринюк та Дмитро Костенков минулого тижня відвідали Литву з робочим візитом.

5 липня представники Національного Корпусу у місті Каунас провели для литовців семінар на тему «Особливості впливу російської пропаганди на країни колишнього радянського союзу». Розповіли про нинішню ситуацію всередині країни та на військовому фронті, підкреслили важливість посилення зв'язків між нашими країнами, необхідність обміну досвідом України з Литвою, особливо в умовах загрози війни з РФ. Встигли і презентувати діяльність Азовського руху від «Чорного Корпусу до Національного Корпусу».

З перших хвилин зустрічі було зрозуміло, що литовці Україну дуже підтримують, і українці мають перейняти їх досвід того, як потрібно розривати зв'язки з країною-окупантом. Литва зробила це успішно в 1991 році і наразі тут майже відсутній проросійський ватний елемент, помітна національна єдність щодо відносин з РФ – у цьому Україна має беззаперечно послідувати литовському прикладу.

6 липня у День державності Литви, який приурочений до дня коронації короля Міндаугаса (Міндовг), організація «LDK palikuonys» запросила наших представників на щорічний День вшанування пам'яті «Лісових братів» – учасників партизанського руху в Литві, які у 1940-1950 роках активно боролися проти більшовиків. Вони вимушено переховувалися в лісах і активно били ворога, за що і отримали собі таку назву.

Захід проходив в м.Вількія на місці відновленого бункеру «Лісових братів». На події було багато литовців, адже День вшанування пам'яті «Лісових братів» – це справжнє свято для всіх місцевих. Серед присутніх був живий «лісовий брат» – 94-річний литовський партизан Vytautas Balsys – ветеран, майор LLKS, начальник штабу. Легендарний вояка побажав українцям сухого пороху та сил у боротьбі. Від себе представники Національного Корпусу пообіцяли сивочолому партизану, що привезуть від нього «привіт» та побажання наснаги сучасним поборювачам нащадків радянського совка.

Під час святкувань проходили урочисті заходи за участі литовських військових та керівників різних муніципальних структур. Наші хлопці були запрошені на захід в якості почесних гостей. На свято вони принесли прапор України та прапор партії «Національний Корпус». У своїй промові представники Національного Корпусу подякували литовцям за допомогу та підтримку у війні з РФ, підкреслили спільність історії наших держав, спорідненість наших партизанських рухів у війні з більшовиками.

Також вони мали приватну розмову з аташе НАТО від Німеччини – Hans-Leo Krämer. Він висловив свою підтримку Україні та захоплення українським народом. У своїй розмові аташе зазначив, що шкодує, що НАТО зараз не може допомогти Україні відновити свою територіальну цілісність. Від імені українців представники Азовського руху гарантували литовцям, що ворога в особі РФії буде неодмінно подолано, і це лише питання часу та витримки нашого народу, яка у нас, як свідчить історія, є сталевою.

Мали представники Національного Корпусу бесіди і з литовськими офіцерами: Arvydas Savickas – командир стрілків військового штабу в місті Каунас, Juozas Tamulynas – капітан литовської армії, сам з інженерного батальйону, також були присутні військові зі спец.військ Литви, імена яких не розголошуються. Всі вони так само тепло привітали та підтримали представництво нашої партії. Багато чого в українському питанні лишається для цих європейських офіцерів незрозумілим: чому армія України три роки тому опинилася в такому жахливому стані, як уникнув покарання Янукович, чому в тилу не саджають зрадників – все це, на думку литовців, заважає Україні перемогти у війні.

Варто відзначити, що відновленням бункеру, де проходив захід, займалася організація «LDK palikuonys», яка і запросила наших хлопців до Литви. До відновлення бункеру свого часу були добровільно залучені і місцеві школярі, вони відкопували артефакти та реконструювали сам бункер. Це дієвий приклад реального патріотичного виховання не на словах, а на ділі. Школярі у Литві проходять постійні військові вишколи, тренуються та розвиваються. У країні діє цілий клуб патріотичного виховання, який організував Gediminas Armonavicius – керівник «LDK palikuonys».

Представниками Національного Корпусу була запропонована співпраця в рамках патріотично-виховної роботи та обміну досвідом між нашими країнами. Литовських дітей вони запросили відвідати наш табір «Азовець» та інші військово-патріотичні табори Азовського руху, аби ті ближче познайомилися з українською культурою, весело та цікаво провели час разом із нашими дітьми.

Робочий візит представників Національного Корпусу до Литви приніс нашій партії нові яскраві знайомства, робочі контакти, та безліч нових варіантів співпраці з Литвою. Дякуємо цій братській країні за безмежно теплий прийом на своїх теренах, підтримку та віру в Україну!

placeholder+image

Збір допомоги для тварин

Національний Корпус та друзі з Los Solomas розпочинає збір допомоги для тварин з притулку "SOS", який знаходиться в...

placeholder+image

Яке минуле по-справжньому об'єднує Україну та Польщу

Під час прес-конференції з польським президентом Анджеєм Дудою Петро Порошенко назвав Юзефа Пілсудського спільним...

placeholder+image

Польська пісня гарна й нова... Починаймо знову?

Днями президенти України й Польщі провели ряд спільних заходів. Підсумком їх можна назвати чергові заяви з боку...

Збір допомоги для тварин

Яке минуле по-справжньому об'єднує Україну та Польщу

Польська пісня гарна й нова... Починаймо знову?

Петренко: Якщо ПАРЄ скасує санкції стосовно Росії, це матиме дуже негативні наслідки

Вечір патріотичної літератури у Харкові

Андрій Білецький відвідав розташування полку Азов: ФОТО

Національний Корпус на конференції у Загребі

Національний Корпус Мангуш взяв участь у турнірі до Дня захисника України

Петренко: парламентської коаліції не існує, але її відсутність навряд чи призведе до дострокових виборів

Запрошуємо відвідати збори Національного Корпусу Запоріжжя

Петренко: Не треба використовувати недосконалість закону про НАБУ, щоб "поставити цей орган на коліна"

Національний Корпус Івано-Франківськ оголошує збір допомоги для дітей-сиріт

Сергій Коротких: Відмова від ядерного статусу позбавила Україну суб'єктності

У Сумах встановлено меморіальний хрест полеглим воїнам у рамках проекту «Пам‘ять нації»

Національний Корпус проти антиукраїнського кіно в Харкові: подробиці

Подаруй дітям свято: Національний Корпус оголошує про збір допомоги для дитбудинків у Дніпрі

Чи можна було уникнути погіршення стосунків із Угорщиною

У Здолбунові відбудеться "Відкритий університет"!