placeholder+image

Україна відсутня на мапі світових технологій

«Україна володіє науковими кадрами з високим інтелектуальним потенціалом, що забезпечує належні стартові можливості для здійснення четвертої індустріальної революції» (з програми Національного корпусу). Але влада в державі не проводить політики, необхідної для збереження та посилення цього кадрового потенціалу. Замість цього в Україні реалізується програма «опустелювання країни» та перетворення її на сировинний придаток розвинутих країн і РФ (Москва ніколи не залишить українські ресурси у спокої!).

Держава має стимулювати розвиток в країні інформаційних, біологічних та енергетичних технологій (та нових галузей на перехресті цих технологій) та створювати умови для залучення відповідних технологій (з програми Національного корпусу). Саме розвиток сучасних технологій виробництва – так звана «четверта промислова революція» - є майбутнім всього світу, і в цій конкурентній боротьбі Україна відсутня.

Українська економіка тримається лише на експорті сировини та експлуатації совєтського індустріального спадку. Це є безперспективним у державному розвитку, призводить до деградації країни, до втрати власного науково-інноваційного потенціалу та національної безпеки. Практично вся технологія виробництва в Україні настільки застаріла, що немає сенсу навіть вкладати кошти в її оновлення. Це стосується усіх галузей промисловості: аграрної, легкої, машинобудівельної, енергетичної. Вже не говорячи про розвиток нанотехнологій та робототехніки.

Лише окремий великий та середній бізнес в Україні реально застосовує провідні технології, що є не лише розвитком їхніх підприємств, але й інвестицією в державний науково-інновацій потенціал. Для малого бізнесу це надто дороге задоволення. А влада в державі не виявляє зацікавлення у підтримці та впровадженні інновацій, оскільки це потребує дійсних та довгострокових вкладень, але для влади простіше вкрасти через корупційні схеми тут і тепер!

«Потяг прогресу зникає з українського горизонту». Через відсталу економічну систему СССР та її поділ після розпаду совєтів Україна втратила шанс якісного переходу до застосування інформаційно-комунікаційних технологій у всіх промислових галузях, до орієнтації економіки на сфери інтелектуальних і творчих послуг: програмування, інженерію, проектування електроніки, промисловий дизайн, робототехніку.

На черзі «четверта промислова революція», яка от-от має радикально змінити світ. І знову Україна – «за бортом». Виникає глобальний розрив між країнами з модернізованим виробництвом і тими, хто цього не зробив. На жаль, в українській переробній промисловості питома вага високотехнологічної продукції невпинно знижується: з 4,6% у 2014 році до 4,3% у 2016 році. Частка середньо-високотехнологічної продукції впала з 15% до 13,5%.

Дві третини українського експорту — це сировина: 33% аграрної та харчової продукції, 21% чорної металургії та руди, 3,6% лісництва. Більше того, частка української промисловості з роками лише зменшується, а сировини — росте. Але в світовій торгівлі знижуються попит і ціни на експортну сировину, тому Україна, не маючи провідних технологій, буде лише втрачати на експорті, ставати неконкурентоспроможною в ряді тих держав, де нанотехнології з поліпшеними властивостями революціонізують більшість промислових секторів, тому українська економіка ближчим часом буде остаточно підірвана.

Повсюдне впровадження 3D-друку змінює міжнародну торгівлю і збільшує частку місцевого виробництва, до того ж стає дешевшим і швидшим ніж звичайне виробництво. Розміщення виробництва на віддалених заводах стає невигідним порівняно з ефективними заводами поблизу споживача. Водночас, найкращі в Україні літаки «Мрія» збираються на обладнанні минулого століття.

Поширення нових технологій вимагає від фахівців спеціальних складних знань і навичок, складання нових навчальних програм, яких нині в українській освіті поки що бракує. Це посилює економічний розрив між висококваліфікованими та низькокваліфікованими працівниками. Для України це взагалі проблема, оскільки в підборі кадрів на державні підприємства досі працює совєтська корупційна система. Приватний бізнес, звісно, реалізує іншу кадрову політику, але так само страждає від браку працівників компетентних у провідних технологіях.

Україна за конкурентоспроможністю талантів посідає 66 місце у світі зі 109, за індексом талантів — 42 місце з 60. Основна причина — не якість освіти, а відсутність сприятливого середовища для наукового життя і розвитку, звідси «відтік мізків». Сприяючи зменшенню робочої сили, влада в Україні сама собі робить пастку в майбутньому, оскільки створює тиск на пенсійну й медичну системи, унеможливлює їх реформування. У результаті, соціальні видатки змусять владу економити на освіті, науці та капітальних інвестиціях, що остаточно підірве перспективи науково-технологічного розвитку держави.

Якщо не змінити державну політику, Україна практично не має майбутнього: застарілі умови життя української громади зруйнуються, злочинність виросте, тривалість життя впаде; країна або буде розділена між сильними європейськими державами та Москвою, або потрапить під цілковите зовнішнє управління (і тут буде присутній вплив Москви); економічно зайве українське населення буде поступово «утилізоване».

Ірина Боднар-Коваленко

placeholder+image

Про що замовчують у темі Керченського мосту

Керченський міст, Керченська протока… Скільки поєднано для українця у цих простих словах? Стотисячні жертви...

placeholder+image

Нацкорпус підтримав протест місцевих мешканців у Нових Санжарах: аварійну дорогу треба ремонтувати

Національний Корпус Полтави відгукнувся на прохання громадян та підтримав акцію протесту у Нових Санжарах. 20 травня...

placeholder+image

25 нових лідерів. У Києві пройшов випуск Школи імені Аксьона і Хоми

Вчора відбувся випуск Школи імені Аксьона і Хоми – курсу навчання молодих лідерів та командирів Азовського руху, що...

Про що замовчують у темі Керченського мосту

Нацкорпус підтримав протест місцевих мешканців у Нових Санжарах: аварійну дорогу треба ремонтувати

25 нових лідерів. У Києві пройшов випуск Школи імені Аксьона і Хоми

Поліція прийшла з обшуком до керівника Нацкорпусу Броварів

Національний Корпус на конференції "Нелегальна та легальна міграція. Шляхи подолання проблеми" (фоторепортаж)

Політичний флюгер Юрій Луценко

Боєць АЗОВу затримав злочинця, який поранив ножем підлітка

Програма Нацкорпусу, історія правих заколотів, міжнародна ситуація: що вивчають у Школі Аксьона і Хоми

Знайомтесь, це – боєць полку АЗОВ Данило Іванов на псевдо «Крик»

Андрій Білецький: Зміна виборчого законодавства дасть можливість сформувати нову національну еліту

Олег Петренко: Рівень життя українців не зростає, набагато швидше ростуть ціни

Нацкорпус мітингував за новий Виборчий кодекс: відео

З Днем української вишиванки!

Чому Нацкорпус бере участь у протесті 17 травня

У Києві під стінами парламенту триває акція «Ні!» Виборам за законом Януковича»

Запрошуємо 18 травня на відкриту лекцію до культурно-медійного простору «Трансформер»

Олег Петренко взяв на поруки майданівця Івана Бубенчика

Ми нагадали «Інтеру» про те, що треба ставати українським