placeholder+image

Україна відсутня на мапі світових технологій

«Україна володіє науковими кадрами з високим інтелектуальним потенціалом, що забезпечує належні стартові можливості для здійснення четвертої індустріальної революції» (з програми Національного корпусу). Але влада в державі не проводить політики, необхідної для збереження та посилення цього кадрового потенціалу. Замість цього в Україні реалізується програма «опустелювання країни» та перетворення її на сировинний придаток розвинутих країн і РФ (Москва ніколи не залишить українські ресурси у спокої!).

Держава має стимулювати розвиток в країні інформаційних, біологічних та енергетичних технологій (та нових галузей на перехресті цих технологій) та створювати умови для залучення відповідних технологій (з програми Національного корпусу). Саме розвиток сучасних технологій виробництва – так звана «четверта промислова революція» - є майбутнім всього світу, і в цій конкурентній боротьбі Україна відсутня.

Українська економіка тримається лише на експорті сировини та експлуатації совєтського індустріального спадку. Це є безперспективним у державному розвитку, призводить до деградації країни, до втрати власного науково-інноваційного потенціалу та національної безпеки. Практично вся технологія виробництва в Україні настільки застаріла, що немає сенсу навіть вкладати кошти в її оновлення. Це стосується усіх галузей промисловості: аграрної, легкої, машинобудівельної, енергетичної. Вже не говорячи про розвиток нанотехнологій та робототехніки.

Лише окремий великий та середній бізнес в Україні реально застосовує провідні технології, що є не лише розвитком їхніх підприємств, але й інвестицією в державний науково-інновацій потенціал. Для малого бізнесу це надто дороге задоволення. А влада в державі не виявляє зацікавлення у підтримці та впровадженні інновацій, оскільки це потребує дійсних та довгострокових вкладень, але для влади простіше вкрасти через корупційні схеми тут і тепер!

«Потяг прогресу зникає з українського горизонту». Через відсталу економічну систему СССР та її поділ після розпаду совєтів Україна втратила шанс якісного переходу до застосування інформаційно-комунікаційних технологій у всіх промислових галузях, до орієнтації економіки на сфери інтелектуальних і творчих послуг: програмування, інженерію, проектування електроніки, промисловий дизайн, робототехніку.

На черзі «четверта промислова революція», яка от-от має радикально змінити світ. І знову Україна – «за бортом». Виникає глобальний розрив між країнами з модернізованим виробництвом і тими, хто цього не зробив. На жаль, в українській переробній промисловості питома вага високотехнологічної продукції невпинно знижується: з 4,6% у 2014 році до 4,3% у 2016 році. Частка середньо-високотехнологічної продукції впала з 15% до 13,5%.

Дві третини українського експорту — це сировина: 33% аграрної та харчової продукції, 21% чорної металургії та руди, 3,6% лісництва. Більше того, частка української промисловості з роками лише зменшується, а сировини — росте. Але в світовій торгівлі знижуються попит і ціни на експортну сировину, тому Україна, не маючи провідних технологій, буде лише втрачати на експорті, ставати неконкурентоспроможною в ряді тих держав, де нанотехнології з поліпшеними властивостями революціонізують більшість промислових секторів, тому українська економіка ближчим часом буде остаточно підірвана.

Повсюдне впровадження 3D-друку змінює міжнародну торгівлю і збільшує частку місцевого виробництва, до того ж стає дешевшим і швидшим ніж звичайне виробництво. Розміщення виробництва на віддалених заводах стає невигідним порівняно з ефективними заводами поблизу споживача. Водночас, найкращі в Україні літаки «Мрія» збираються на обладнанні минулого століття.

Поширення нових технологій вимагає від фахівців спеціальних складних знань і навичок, складання нових навчальних програм, яких нині в українській освіті поки що бракує. Це посилює економічний розрив між висококваліфікованими та низькокваліфікованими працівниками. Для України це взагалі проблема, оскільки в підборі кадрів на державні підприємства досі працює совєтська корупційна система. Приватний бізнес, звісно, реалізує іншу кадрову політику, але так само страждає від браку працівників компетентних у провідних технологіях.

Україна за конкурентоспроможністю талантів посідає 66 місце у світі зі 109, за індексом талантів — 42 місце з 60. Основна причина — не якість освіти, а відсутність сприятливого середовища для наукового життя і розвитку, звідси «відтік мізків». Сприяючи зменшенню робочої сили, влада в Україні сама собі робить пастку в майбутньому, оскільки створює тиск на пенсійну й медичну системи, унеможливлює їх реформування. У результаті, соціальні видатки змусять владу економити на освіті, науці та капітальних інвестиціях, що остаточно підірве перспективи науково-технологічного розвитку держави.

Якщо не змінити державну політику, Україна практично не має майбутнього: застарілі умови життя української громади зруйнуються, злочинність виросте, тривалість життя впаде; країна або буде розділена між сильними європейськими державами та Москвою, або потрапить під цілковите зовнішнє управління (і тут буде присутній вплив Москви); економічно зайве українське населення буде поступово «утилізоване».

Ірина Боднар-Коваленко

placeholder+image

Via Carpatia: маленький крок до великої мети

Український та польський міністри інфраструктури підписали Меморандум про співпрацю у будівництві міжнародної...

placeholder+image

Заява Національного Корпусу Запоріжжя з приводу фейкових листівок

В Україні вже менше ніж через тиждень відбудуться місцеві вибори в територіальних громадах. На жаль, недотримання...

placeholder+image

Вибори до Талалаївської ОТГ. Національний Корпус представив своїх кандидатів громаді

22 жовтня в центрі селища Талалаївка відбулася зустріч кандидата на посаду Талалаївської селищного голови Богуславом...

Via Carpatia: маленький крок до великої мети

Заява Національного Корпусу Запоріжжя з приводу фейкових листівок

Вибори до Талалаївської ОТГ. Національний Корпус представив своїх кандидатів громаді

Екопарк замість варварської забудови на Осокорках: Національний Корпус відновив зелену зону, знищену забудовником

Наші здобутки: активіст Національного Корпусу виборов золото на Всеукраїнських змаганнях з панкратіону

Репресії проти активістів!

РЕЗОНАНС: Кроваві події в Києві

«Агенти» медичної реформи: хто вони?

Вибори в Карпівській отг. Націоналісти готові стати на захист громади

Презентація Національної Служби Допомоги

Міжнародна ганьба: Україна не здатна відстояти свою мову на своїй же території

День захисника України маріупольські військові відсвяткували на турнірі з жиму лежачи

Влада показала протестувальникам, що вона не слухає і не чує, – Олександр Алфьоров

У Києві урочисто відкрили меморіал, присвячений подвигам бійців-добровольців

Петренко: у влади було кілька сценаріїв залежно від розвитку подій 17 жовтня

Національний Корпус на захисті української державності на Буковині

У пам’ять про «Вітуса»

В Харкові відбулось судове засідання у справі трагічної ДТП