placeholder+image

Україна відсутня на мапі світових технологій

«Україна володіє науковими кадрами з високим інтелектуальним потенціалом, що забезпечує належні стартові можливості для здійснення четвертої індустріальної революції» (з програми Національного корпусу). Але влада в державі не проводить політики, необхідної для збереження та посилення цього кадрового потенціалу. Замість цього в Україні реалізується програма «опустелювання країни» та перетворення її на сировинний придаток розвинутих країн і РФ (Москва ніколи не залишить українські ресурси у спокої!).

Держава має стимулювати розвиток в країні інформаційних, біологічних та енергетичних технологій (та нових галузей на перехресті цих технологій) та створювати умови для залучення відповідних технологій (з програми Національного корпусу). Саме розвиток сучасних технологій виробництва – так звана «четверта промислова революція» - є майбутнім всього світу, і в цій конкурентній боротьбі Україна відсутня.

Українська економіка тримається лише на експорті сировини та експлуатації совєтського індустріального спадку. Це є безперспективним у державному розвитку, призводить до деградації країни, до втрати власного науково-інноваційного потенціалу та національної безпеки. Практично вся технологія виробництва в Україні настільки застаріла, що немає сенсу навіть вкладати кошти в її оновлення. Це стосується усіх галузей промисловості: аграрної, легкої, машинобудівельної, енергетичної. Вже не говорячи про розвиток нанотехнологій та робототехніки.

Лише окремий великий та середній бізнес в Україні реально застосовує провідні технології, що є не лише розвитком їхніх підприємств, але й інвестицією в державний науково-інновацій потенціал. Для малого бізнесу це надто дороге задоволення. А влада в державі не виявляє зацікавлення у підтримці та впровадженні інновацій, оскільки це потребує дійсних та довгострокових вкладень, але для влади простіше вкрасти через корупційні схеми тут і тепер!

«Потяг прогресу зникає з українського горизонту». Через відсталу економічну систему СССР та її поділ після розпаду совєтів Україна втратила шанс якісного переходу до застосування інформаційно-комунікаційних технологій у всіх промислових галузях, до орієнтації економіки на сфери інтелектуальних і творчих послуг: програмування, інженерію, проектування електроніки, промисловий дизайн, робототехніку.

На черзі «четверта промислова революція», яка от-от має радикально змінити світ. І знову Україна – «за бортом». Виникає глобальний розрив між країнами з модернізованим виробництвом і тими, хто цього не зробив. На жаль, в українській переробній промисловості питома вага високотехнологічної продукції невпинно знижується: з 4,6% у 2014 році до 4,3% у 2016 році. Частка середньо-високотехнологічної продукції впала з 15% до 13,5%.

Дві третини українського експорту — це сировина: 33% аграрної та харчової продукції, 21% чорної металургії та руди, 3,6% лісництва. Більше того, частка української промисловості з роками лише зменшується, а сировини — росте. Але в світовій торгівлі знижуються попит і ціни на експортну сировину, тому Україна, не маючи провідних технологій, буде лише втрачати на експорті, ставати неконкурентоспроможною в ряді тих держав, де нанотехнології з поліпшеними властивостями революціонізують більшість промислових секторів, тому українська економіка ближчим часом буде остаточно підірвана.

Повсюдне впровадження 3D-друку змінює міжнародну торгівлю і збільшує частку місцевого виробництва, до того ж стає дешевшим і швидшим ніж звичайне виробництво. Розміщення виробництва на віддалених заводах стає невигідним порівняно з ефективними заводами поблизу споживача. Водночас, найкращі в Україні літаки «Мрія» збираються на обладнанні минулого століття.

Поширення нових технологій вимагає від фахівців спеціальних складних знань і навичок, складання нових навчальних програм, яких нині в українській освіті поки що бракує. Це посилює економічний розрив між висококваліфікованими та низькокваліфікованими працівниками. Для України це взагалі проблема, оскільки в підборі кадрів на державні підприємства досі працює совєтська корупційна система. Приватний бізнес, звісно, реалізує іншу кадрову політику, але так само страждає від браку працівників компетентних у провідних технологіях.

Україна за конкурентоспроможністю талантів посідає 66 місце у світі зі 109, за індексом талантів — 42 місце з 60. Основна причина — не якість освіти, а відсутність сприятливого середовища для наукового життя і розвитку, звідси «відтік мізків». Сприяючи зменшенню робочої сили, влада в Україні сама собі робить пастку в майбутньому, оскільки створює тиск на пенсійну й медичну системи, унеможливлює їх реформування. У результаті, соціальні видатки змусять владу економити на освіті, науці та капітальних інвестиціях, що остаточно підірве перспективи науково-технологічного розвитку держави.

Якщо не змінити державну політику, Україна практично не має майбутнього: застарілі умови життя української громади зруйнуються, злочинність виросте, тривалість життя впаде; країна або буде розділена між сильними європейськими державами та Москвою, або потрапить під цілковите зовнішнє управління (і тут буде присутній вплив Москви); економічно зайве українське населення буде поступово «утилізоване».

Ірина Боднар-Коваленко

placeholder+image

Свято річниці Азовського Руху у Харкові

Приглашаем всех членов Национального Корпуса, «Східного Корпуса», азовцев и других причастных приобщиться к...

placeholder+image

«ДТЕК» або Аксьонов: хто керує містом Добропілля?

Мабуть, не залишилось вже приводів, через які на просторах ЗМІ та Інтернету з'являються статті стосовно одіозного...

placeholder+image

Національний Корпус продовжує підкорювати нові міста

Представники Національного Корпусу учора здійснили черговий виїзд по областях України. Вони поспілкувалися з...

Свято річниці Азовського Руху у Харкові

«ДТЕК» або Аксьонов: хто керує містом Добропілля?

Національний Корпус продовжує підкорювати нові міста

«Міцна родина». Дніпро

Підсумки акції Національного Корпусу проти мера Добропілля Аксьонова

Дороги в Україні як «лакмусовий папірець» дієвості влади

Українці припиняють тримати депозити у російських банках

Андрій Білецький відвідав новий полігон АЗОВу

Розпочався другий заїзд національно-патріотичного табору «Cічовик»

Тур Національного Корпусу 2017: подолано понад половину запланованих поїздок

Стартував третій заїзд дитячого табору «Карпатія»

Вихованці табору «Джура» підкорили Карпати!

Добропілля проти мера сепаратиста

Національний Корпус продовжує підкорювати нові міста

Хто та чому перешкоджає появі українських віршів на стінах міст нашої Батьківщини?

Турнір з міні-футболу пам'яті Сергія «Француза» Бурлаки пройшов у Бердянську

Національний Корпус запрошує завітати на фестиваль «Повстанець»

Національний Корпус Селидове провів антинаркотичний рейд