placeholder+image

Чому ЗСУ повинні відновити військову частину в Береговому

Нещодавно розпочалося обговорення ідеї розмістити у місті Береговому, що на Закарпатті, військову частину. Точніше – відновити її. Раніше в Берегові базувався 315-й гвардійський механізований полк. Але 2003 року військову частину було розформовано. Нині існує ідея розміщення у місті окремого батальйону 128-ї Закарпатської гірсько-піхотної бригади, яка зараз базується в Мукачеві, Ужгороді та Виноградові. Згідно з попередніми планами, військову частину можна буде відновити до кінця 2019 року.

На ідею відновлення військової частини уже встиг відреагувати міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто. Він висловив занепокоєння планами розміщення військової частини у місті з найвищою часткою угорців серед населення.

Оцінюючи поведінку угорського міністра, варто відділити мух від котлет, а параною і емоції – від раціонального аналізу дійсності. Почнемо з параної. Хибно думати, що "злі-презлі" угорці планують у найближчому часі здійснити військову агресію з метою анексії частини наших земель (на жаль, у емоційно розігрітому українському суспільства такі тези поширюються дуже легко). Але безперечним є факт, що Угорщина намагається спекулювати на нібито обмеженні прав угорської меншини на Закарпатті. Сам Сіярто пояснив, що бачить у планах розміщення військової частини недовіру української влади до місцевої угорської громди.

"Це означає, що вони вважають угорську національну спільноту загрозою Києву, що є обурливим, і саме тому Угорщина категорично відкидає це", - сказав він.

Потрібно розуміти, що Угорщина дійсно проводить досить систематичну політику захисту інтересів угорських меншин у сусідніх державах. Але, якщо говорити про чинний уряд, ніяких територіальних претензій вона не озвучує. Окрім того, підвищену чутливість офіційного Будапешту до теми угорських меншин варто пов'язувати з нинішньою виборчою кампанією. Правлячій партії "Фідес" доводиться конкурувати з популістським "Йоббіком", окремі представники якого справді зачіпали теми територіального ревізіонізму. Тож "Фідес" намагається довести правильність своєї політики захисту угорських меншин за умов принципової поваги до територіальної цілісності сусідніх держав.

Як за цих умов має поводитися Київ? Твердо і розважливо водночас! З одного боку потрібно не допускати якихось справді антиугорських, спрямованих проти угорської меншини випадів. Як показали нещодавні провокації в Ужгороді, у таких випадах зацікавлені передусім у Москві. З іншого боку, потрібно демонструвати твердість у справді принципових питаннях. Саме таким питанням після заяви Сіярто стала тема відновлення військової частини у Береговому.

Практика показує, що демонстрація принципової позиції у стосунках із Угорщиною з часом себе окупає. Наприклад, Словаччина також мала ряд суперечок із Угорщиною, але продемонструвала твердість, і сьогодні Угорщина та Словаччина є союзниками.

Нарешті слід відзначити наступне. Демонструючи належну принциповість у стосунках із Угорщиною, українська влада також мала б прореагувати на головні загрози стабільності на Закарпатті - Медведчука і місцеві проросійські сили. А з цим вона, на жаль, не поспішає.

Петро Климчук

placeholder+image

Візит Нацкорпусу змусив луцьких освітян згадати закон про декомунізацію

До представників Національного Корпусу Волині звернувся студент Коледжу технологій бізнесу та права...

placeholder+image

Разом ми - дубова міць!

Відео литовських побратимів з нашого спільного проекту "Пам'ять Нації: Відродимо Хортицю" 21 квітня 2018 року. В рамках...

placeholder+image

Чорнобиль як плацдарм для диверсій у гібридній війні

Поки Порошенко та його «генератори політологічних думок» Мєдвєдєв і Уколов цілодобово вигадують все нові рецепти...

Візит Нацкорпусу змусив луцьких освітян згадати закон про декомунізацію

Разом ми - дубова міць!

Чорнобиль як плацдарм для диверсій у гібридній війні

Національний Корпус вшанував пам'ять ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС: фото

Сепаратист повинен сидіти за ґратами: Нацкорпус Херсонщини взяв під контроль справу кримського злочинця

У Чернівцях відбудеться відкриття благодійного турніру футбольного кубка Національного Корпусу «Ліга Нації»

Олег Петренко: ухвалення закону про Антикорупційний суд не зашкодить чинній владі

Запрошуємо на Черкащину вшанувати Героїв Холодного Яру

Олег Петренко: Без воєнних перемог не буде й дипломатичних успіхів у вирішенні конфлікту на Донбасі

100 пакетів сміття й опалого листя: Нацкорпус взяв участь у толоці на Верблюжій затоці у Києві

"Азовець" запрошує на таборування!

Медичний Корпус провів тренінг з екстремальної медицини

Якою була б зовнішня політика США, якби перемогла Клінтон?

Тисячі людей приїхали на Хортицю садити дуби в пам'ять про загиблих воїнів

Півтисячі криворіжан долучились до нашого проекту на Хортиці

Представники Національного Корпусу долучились до форуму "Молодь Дніпра"

Ярмарок на Хортиці: запорізькі козаки, майстер-класи, смачні вареники та млинці

«Пам’ять Нації: Відродимо Хортицю». Початок: фоторепортаж