placeholder+image

Чому ЗСУ повинні відновити військову частину в Береговому

Нещодавно розпочалося обговорення ідеї розмістити у місті Береговому, що на Закарпатті, військову частину. Точніше – відновити її. Раніше в Берегові базувався 315-й гвардійський механізований полк. Але 2003 року військову частину було розформовано. Нині існує ідея розміщення у місті окремого батальйону 128-ї Закарпатської гірсько-піхотної бригади, яка зараз базується в Мукачеві, Ужгороді та Виноградові. Згідно з попередніми планами, військову частину можна буде відновити до кінця 2019 року.

На ідею відновлення військової частини уже встиг відреагувати міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто. Він висловив занепокоєння планами розміщення військової частини у місті з найвищою часткою угорців серед населення.

Оцінюючи поведінку угорського міністра, варто відділити мух від котлет, а параною і емоції – від раціонального аналізу дійсності. Почнемо з параної. Хибно думати, що "злі-презлі" угорці планують у найближчому часі здійснити військову агресію з метою анексії частини наших земель (на жаль, у емоційно розігрітому українському суспільства такі тези поширюються дуже легко). Але безперечним є факт, що Угорщина намагається спекулювати на нібито обмеженні прав угорської меншини на Закарпатті. Сам Сіярто пояснив, що бачить у планах розміщення військової частини недовіру української влади до місцевої угорської громди.

"Це означає, що вони вважають угорську національну спільноту загрозою Києву, що є обурливим, і саме тому Угорщина категорично відкидає це", - сказав він.

Потрібно розуміти, що Угорщина дійсно проводить досить систематичну політику захисту інтересів угорських меншин у сусідніх державах. Але, якщо говорити про чинний уряд, ніяких територіальних претензій вона не озвучує. Окрім того, підвищену чутливість офіційного Будапешту до теми угорських меншин варто пов'язувати з нинішньою виборчою кампанією. Правлячій партії "Фідес" доводиться конкурувати з популістським "Йоббіком", окремі представники якого справді зачіпали теми територіального ревізіонізму. Тож "Фідес" намагається довести правильність своєї політики захисту угорських меншин за умов принципової поваги до територіальної цілісності сусідніх держав.

Як за цих умов має поводитися Київ? Твердо і розважливо водночас! З одного боку потрібно не допускати якихось справді антиугорських, спрямованих проти угорської меншини випадів. Як показали нещодавні провокації в Ужгороді, у таких випадах зацікавлені передусім у Москві. З іншого боку, потрібно демонструвати твердість у справді принципових питаннях. Саме таким питанням після заяви Сіярто стала тема відновлення військової частини у Береговому.

Практика показує, що демонстрація принципової позиції у стосунках із Угорщиною з часом себе окупає. Наприклад, Словаччина також мала ряд суперечок із Угорщиною, але продемонструвала твердість, і сьогодні Угорщина та Словаччина є союзниками.

Нарешті слід відзначити наступне. Демонструючи належну принциповість у стосунках із Угорщиною, українська влада також мала б прореагувати на головні загрози стабільності на Закарпатті - Медведчука і місцеві проросійські сили. А з цим вона, на жаль, не поспішає.

Петро Климчук

placeholder+image

«Цю владу здатні змінити тільки люди, що наповнені Національною Ідеєю»: Андрій Білецький на Прикарпатті

20 липня лідер Національного Корпусу Андрій Білецький в рамках свого всеукраїнського літнього туру зустрівся з...

placeholder+image

Лідер Національного Корпусу Андрій Білецький в гостях у легендарного бійця УПА

20 липня в рамках всеукраїнського туру на Прикарпаття завітав Лідер Національного Корпусу Андрій Білецький. Незважаючи...

placeholder+image

Ізраїльський урок українській владі

В той час, поки українська дипломатія намагається загравати зі своїми польськими та угорськими колегами та терпляче...

«Цю владу здатні змінити тільки люди, що наповнені Національною Ідеєю»: Андрій Білецький на Прикарпатті

Лідер Національного Корпусу Андрій Білецький в гостях у легендарного бійця УПА

Ізраїльський урок українській владі

В рамках всеукраїнської акції "Україна - не живодерня" НК Дніпро провів мітинг під міськрадою

Національний Корпус Луганщини заявляє про тиск з боку силовиків

Анонс: Олег Петренко буде гостем телеканалу "ZIK"

Заява тернопільського осередку Нацкорпусу щодо скандального будівництва в Тернополі

Анонс: Олег Петренко буде гостем 112 телеканалу

"Національний Корпус" запрошує мешканців Мелітополя на свято сім'ї "Міцна родина"

Олег Петренко: Мирова угода «Нафтогазу» і «Газпрому» буде досягатись коштом України

Національний Корпус вимагає навести лад у Смілі

На Івано-Франківщині відбудуться зустрічі з лідером «Національного Корпусу», першим командиром полку «Азов» Андрієм Білецьким

Андрій Білецький: Ми – партія дій, а не черговий політпроект на телеекрані

Анонс: Лідер НК Андрій Білецький сьогодні на телеканалі " NewsOne"

Вітаємо бойових побратимів з ДУК «Правий Сектор»!

Анонс: Олег Петренко буде в ефірі 4 телеканалу

Відбувся п’ятий випуск Школи лідерів імені Аксьона і Хоми

Представники Національного Корпусу Полтави знову долучитись до проекту «Одна Кров»