placeholder+image

Чому ЗСУ повинні відновити військову частину в Береговому

Нещодавно розпочалося обговорення ідеї розмістити у місті Береговому, що на Закарпатті, військову частину. Точніше – відновити її. Раніше в Берегові базувався 315-й гвардійський механізований полк. Але 2003 року військову частину було розформовано. Нині існує ідея розміщення у місті окремого батальйону 128-ї Закарпатської гірсько-піхотної бригади, яка зараз базується в Мукачеві, Ужгороді та Виноградові. Згідно з попередніми планами, військову частину можна буде відновити до кінця 2019 року.

На ідею відновлення військової частини уже встиг відреагувати міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто. Він висловив занепокоєння планами розміщення військової частини у місті з найвищою часткою угорців серед населення.

Оцінюючи поведінку угорського міністра, варто відділити мух від котлет, а параною і емоції – від раціонального аналізу дійсності. Почнемо з параної. Хибно думати, що "злі-презлі" угорці планують у найближчому часі здійснити військову агресію з метою анексії частини наших земель (на жаль, у емоційно розігрітому українському суспільства такі тези поширюються дуже легко). Але безперечним є факт, що Угорщина намагається спекулювати на нібито обмеженні прав угорської меншини на Закарпатті. Сам Сіярто пояснив, що бачить у планах розміщення військової частини недовіру української влади до місцевої угорської громди.

"Це означає, що вони вважають угорську національну спільноту загрозою Києву, що є обурливим, і саме тому Угорщина категорично відкидає це", - сказав він.

Потрібно розуміти, що Угорщина дійсно проводить досить систематичну політику захисту інтересів угорських меншин у сусідніх державах. Але, якщо говорити про чинний уряд, ніяких територіальних претензій вона не озвучує. Окрім того, підвищену чутливість офіційного Будапешту до теми угорських меншин варто пов'язувати з нинішньою виборчою кампанією. Правлячій партії "Фідес" доводиться конкурувати з популістським "Йоббіком", окремі представники якого справді зачіпали теми територіального ревізіонізму. Тож "Фідес" намагається довести правильність своєї політики захисту угорських меншин за умов принципової поваги до територіальної цілісності сусідніх держав.

Як за цих умов має поводитися Київ? Твердо і розважливо водночас! З одного боку потрібно не допускати якихось справді антиугорських, спрямованих проти угорської меншини випадів. Як показали нещодавні провокації в Ужгороді, у таких випадах зацікавлені передусім у Москві. З іншого боку, потрібно демонструвати твердість у справді принципових питаннях. Саме таким питанням після заяви Сіярто стала тема відновлення військової частини у Береговому.

Практика показує, що демонстрація принципової позиції у стосунках із Угорщиною з часом себе окупає. Наприклад, Словаччина також мала ряд суперечок із Угорщиною, але продемонструвала твердість, і сьогодні Угорщина та Словаччина є союзниками.

Нарешті слід відзначити наступне. Демонструючи належну принциповість у стосунках із Угорщиною, українська влада також мала б прореагувати на головні загрози стабільності на Закарпатті - Медведчука і місцеві проросійські сили. А з цим вона, на жаль, не поспішає.

Петро Климчук

placeholder+image

Нацкорпус підтримує громаду Голосієва у боротьбі проти забудови Совських ставків

Національний Корпус підтримує мешканців Голосіївського району Києва у їхній боротьбі за збереження довкілля Совських...

placeholder+image

«Зродились ми великої години»: Як відбувалось встановлення національного рекорду

14 жовтня учасникам Маршу Нації таки вдалось встановити рекорд з наймасовішого виконання Гімну воїнів «Зродились ми...

placeholder+image

В рамках проекту Нацкорпусу шотландський тренер провів тренування для дітей дитбудинку на Київщині

Незвичайне тренування з футболу відвідали діти з дитячого будинку села Нові Петрівці в рамках проекту «Наше...

Нацкорпус підтримує громаду Голосієва у боротьбі проти забудови Совських ставків

«Зродились ми великої години»: Як відбувалось встановлення національного рекорду

В рамках проекту Нацкорпусу шотландський тренер провів тренування для дітей дитбудинку на Київщині

Школа лідерів імені Аксьона і Хоми: 8-й випуск

Речник Національного Корпусу Олександр Алфьоров в ефірі телеканалу «ZIK»

Офіційно

Марш Нації: як це було

Сьогодні на Європейські площі в Києві заспіває вся Україна!

Кількатисячна колона націоналістів вирушила й прямує до самого центру Києва!

Масштабний Марш у центрі Києва пам'яті Героїв української Нації розпочався!

Національний Корпус вітає зі святом українських воїнів

День захисника України: як відзначати

Марш Нації: Жовта стрічка - знак солідарності з українськими воїнами

Щорічний Марш Нації: скоро початок

Добровольчий рух – вияв українського духу

Визволення окупованих територій: Хорватський сценарій для України

Лідер Національного Корпусу та засновник полку «Азов» Андрій Білецький відвідав Сумський кадетський корпус ім. І. Г. Харитоненка.

Андрій Білецький провів зустріч з активом Сумського обласного осередку партії