placeholder+image

Чому на Росію чекає шпигунська війна

Отруєння Сергія Скрипаля, колишнього співробітника російської військової розвідки, та його доньки 4 березня в Солсбері може призвести до втрати російських олігархів своїх британських паспортів та розпочати повномасштабну війну спецслужб. Про це було заявлено в Duetshe Welle.

У 2006 році Скрипаль був засуджений Москвою за державну зраду й через чотири роки обміняний на російських агентів Великою Британією. Розслідуванням щодо отруєння займаються спецслужби, опікується антитерористичний підрозділ Скотланд-Ярда. У зв’язку з цим можливе поновлення розслідування смерті Бориса Березовського у 2013 році. Якщо уряд королеви візьме до уваги заклик глави парламентського комітету з питань внутрішніх справ Іветт Купер.

Міністр закордонних справ Британії Борис Джонсон заявив у Палаті громад, якщо «російський слід» у справі Скрипаля буде доведено, Лондон вживе заходів у відповідь. Зокрема, можливий бойкот першості світу з футболу, що має відбутися цього року в Російській Федерації.

Міжнародний скандал буде гучним і зачепить багатьох російських «агентів впливу» у Великій Британії. Насамперед, це стосується інтересів російських олігархів та їхніх сімей, які живуть та працюють там. До них також відносять лобістів енергетичних компаній, що працюють в РФ, деяких журналістів, низку депутатів британського парламенту, які підтримують політику Путіна й сприяють ізоляції Британії від ЄС. Серед останніх немає консерваторів, лише лейбористи, яких очолює Деремі Корбін – давній друг СССР, відомий своєю неприязню до НАТО і США.

У багатьох представників британської влади давно визріло бажання помститися Кремлю, неодноразово висловлювалося обурення щодо небажання розслідувати смерті опонентів кремлівської політики. Спочатку кабінет лейбориста Гордона Брауна, а потім і прем’єра-консерватора Девіда Камерона гасили скандал навколо «російського сліду», побоюючись зашкодити бізнесу British Petroleum i Royal Dutch Shell в Російській Федерації. Проте, смерть Скрипаля посилює позиції прихильників жорсткої політики Лондона щодо Москви і багатьом розв’язує руки.

За публічними акціями подібно до бойкоту футбольного чемпіонату можуть послідувати інші санкції, зокрема, вже тепер висиляють частину російських дипломатів, що не раз траплялося й раніше. Також можуть відкритися кримінальні справи проти пов’язаних із Кремлем олігархів, які мають активи у Великій Британії. Росіян і членів їхніх родин, які отримали підданство внаслідок натуралізації, позбавлять британського громадянства. Якщо цей акт сприятиме «суспільному благу». Британський паспорт можуть відібрати навіть, якщо людина залишиться зовсім без громадянства.

Як відомо, під час і після холодної війни ворогуючі спецслужби дотримувалися неписаного закону: держави, які помилували або обміняли шпигунів, колишніх супротивників більше не займають. Це правило дозволяє підтримувати довіру між урядами в разі, якщо буде потрібний новий обмін викритої агентури. Проте, як свідчить історія, ніякі договори та угоди для Москви не мають значення. Кремль завжди порушував будь-які домовленості заради власної вигоди. Про це свідчать смерті Березовського, Литвиненка, тепер Скрипаля. І завжди один і той самий засіб – отрута. Як самовдоволена насмішка кремлівської влади. Ніби вони є безкарними та всемогутніми.

Тепер на Російську Федерацію чекає повномасштабна шпигунська війна. Уряд Великої Британії зміцнює свої позиції у цій війні, сподіваємося, до переможного кінця. Зокрема, прем’єр-міністр Тереза Мей заявила про велику ймовірність вини РФ в отруєнні Скрипаля. Лондон перериває офіційні відносини з Москвою на період розслідування справи.

Зі свого боку, Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Москва недооцінила «рішучість і єдність» союзників Британії щодо інциденту. За його словами, НАТО не має жодних підстав сумніватися у причетності РФ до отруєння. І тепер в Альянсі проходить найбільше посилення колективної оборони з моменту закінчення холодної війни.

Протистояння союзників Великої Британії з Російською Федерацією має завершитися послабленням останньої. Таку надію має Україна. Українські націоналісти завжди наголошували і наголошують на віроломному характері дипломатичних відносин Москви.

Ірина Боднар-Коваленко

placeholder+image

«Цю владу здатні змінити тільки люди, що наповнені Національною Ідеєю»: Андрій Білецький на Прикарпатті

20 липня лідер Національного Корпусу Андрій Білецький в рамках свого всеукраїнського літнього туру зустрівся з...

placeholder+image

Лідер Національного Корпусу Андрій Білецький в гостях у легендарного бійця УПА

20 липня в рамках всеукраїнського туру на Прикарпаття завітав Лідер Національного Корпусу Андрій Білецький. Незважаючи...

placeholder+image

Ізраїльський урок українській владі

В той час, поки українська дипломатія намагається загравати зі своїми польськими та угорськими колегами та терпляче...

«Цю владу здатні змінити тільки люди, що наповнені Національною Ідеєю»: Андрій Білецький на Прикарпатті

Лідер Національного Корпусу Андрій Білецький в гостях у легендарного бійця УПА

Ізраїльський урок українській владі

В рамках всеукраїнської акції "Україна - не живодерня" НК Дніпро провів мітинг під міськрадою

Національний Корпус Луганщини заявляє про тиск з боку силовиків

Анонс: Олег Петренко буде гостем телеканалу "ZIK"

Заява тернопільського осередку Нацкорпусу щодо скандального будівництва в Тернополі

Анонс: Олег Петренко буде гостем 112 телеканалу

"Національний Корпус" запрошує мешканців Мелітополя на свято сім'ї "Міцна родина"

Олег Петренко: Мирова угода «Нафтогазу» і «Газпрому» буде досягатись коштом України

Національний Корпус вимагає навести лад у Смілі

На Івано-Франківщині відбудуться зустрічі з лідером «Національного Корпусу», першим командиром полку «Азов» Андрієм Білецьким

Андрій Білецький: Ми – партія дій, а не черговий політпроект на телеекрані

Анонс: Лідер НК Андрій Білецький сьогодні на телеканалі " NewsOne"

Вітаємо бойових побратимів з ДУК «Правий Сектор»!

Анонс: Олег Петренко буде в ефірі 4 телеканалу

Відбувся п’ятий випуск Школи лідерів імені Аксьона і Хоми

Представники Національного Корпусу Полтави знову долучитись до проекту «Одна Кров»