placeholder+image

Чи можна було уникнути погіршення стосунків із Угорщиною

Українсько-угорський конфлікт можна було передбачити. А якщо якусь неприємну ситуацію можна передбачити, це дозволяє або уникнути її, або сміливо прийняти її наслідки, аби потім не відступати від своїх позицій.

Перше, що привертає до себе увагу, це те, що в Угорщині так само, як в Україні та Польщі, зараз спостерігається національно-патріотичне піднесення. Причому угорська ситуація подібна до української тим, що угорці також змушені боронити свою незалежність. Лиш в угорському випадку йдеться не про Москву і не про військове вторгнення, а про боротьбу проти брюссельського централізму і впливу глобалістських структур Джорджа Сороса. І перше, і друге — це серйозні виклики для суверенітету, які здатні мобілізувати суспільство подібно до військової агресії. Тому не варто дивуватися, що угорське суспільство наелектризоване.

Другий момент пов'язаний із парламентськими виборами, що відбудуться наступного року. Під час цих виборів серйозним конкурентом для правлячої партії “Фідес” буде “Йоббік”.

Звична для “Фідес” політика стосовно угорських меншин у сусідніх країнах полягає у захисті їхніх етнокультурних прав і плеканні духу соборності з самою Угорщиною. Подібні ідеї стосовно власних меншин можна знайти і в програмах українських націоналістичних сил. Про політику перегляду кордонів “Фідес” не йдеться. Натомість “Йоббіку” не чужий популістський реваншизм.

Неважко зрозуміти, що будь-яке суттєве обмеження прав закордонних угорців в умовах конкуренції з “Йоббіком” б'є по рейтингу “Фідес”. Виборці мислять категоріями “зрада” і “перемога” не лише в Україні. Нинішній угорський уряд перед виборами з особливим завзяттям намагається показати себе захисником прав угорських меншин. Тож він не міг не відреагувати на український освітній закон.

Як мала б повести себе українська влада, якби враховувала ці обставини? Варіантів два. Перший — взаємні консультації і пошук консенсусу ще до ухвалення освітнього закону. Другий — у разі неможливості прийти консенсусу — демонстрація твердої, принципової позиції.

Натомість українська влада обрала найгірший варіант. Спершу були затверджені норми, які просто не могли не викликати протидії з боку Угорщини. Потім українська сторона продемонструвала готовність іти на компроміси. А це найгірше, адже показує слабкість держави.

Все це говорить, що Україна потребує нової влади. Такої, яка не просто послідовно відстоювала б національні інтереси, але й робила це, демонструючи стратегічне мислення. З другим у нинішньої влади проблем не менше, ніж із першим.

Петро Климчук

placeholder+image

У Харкові відбудеться «Нацфест»

Запрошуємо Вас на «Нацфест», що відбудеться 20 січня 2018 року у Харкові, в приміщенні RadmirExpohall. До Вашої уваги в програмі...

placeholder+image

Прийнятий закон про окуповані території не вирішує проблеми Донбасу: позиція лідера Національного корпусу Андрія Білецького

- За законопроект я не голосував, адже він є просто рамковим і не несе жодних алгоритмів та кроків повернення окупованих...

placeholder+image

364 роки Переяславській Раді. Хроніка темних подій

18 січня 1654 року відбулась Переяславська рада - загальна військова рада, яку гетьман Богдан Хмельницький скликав у...

У Харкові відбудеться «Нацфест»

Прийнятий закон про окуповані території не вирішує проблеми Донбасу: позиція лідера Національного корпусу Андрія Білецького

364 роки Переяславській Раді. Хроніка темних подій

Андрій Білецький: Сподівання на американську зброю надто завищені

Національний Корпус запрошує на концерт до століття проголошення незалежності УНР

Нацкорпус проти бюрократії: націоналісти підтримують науковців та їх вимоги прозорого розподілу фінансування

Словацька НГО «Solidarita pre Ukrajinu» привітала з новим роком дітей у зоні АТО

Рада прийняла закон про окуповані території Донбасу: дві думки на важливу тему

Андрій Білецький: Під виглядом зброї зі США Україні продають «тюнінговані» американцями радянські гранатомети

В Івано-Франківську пройде смолоскипна хода до 100-річчя бою під Крутами

Андрій Білецький: У законопроекті про деокупацію Донбасу на виході ми отримали "пшик"

Національний Корпус Запоріжжя запрошує на Водохреща

Нацкорпус підтримав акцію науковців з вимогою прозорого розподілу коштів президією НАН України

Бійки, стрілянина та 100 тітушок. В Умані рейдери знову захоплюють готель

Захищаючи Україну, загинув боєць ДУК «Правий Сектор»

Олег Петренко: Скарга Розенблата до Європейського суду – результат неякісної роботи Верховної Ради

Смолоскипна хода на честь 100-річчя бою під Крутами відбудеться у Вінничині

Встановлення пам'ятного хреста у Куп'янську (відео)